Marketingová komunikace filmových festivalů v ČR

Název práce: Marketingová komunikace filmových festivalů v ČR
Autor(ka) práce: Müllerová, Miroslava
Vedoucí práce: Černá, Jitka
Oponenti práce: Veruňková Košařová, Eva
Jedním z nedůležitějších prvků úspěchu kulturní události je efektivní marketingová komunikace. Je však důležité sladit komunikační nástroje využívané ze strany pořadatelů filmových festivalů s těmi, které preferují návštěvníci. Cílem práce je porovnat, zda se komunikační nástroje využívané pořadateli filmových festivalů v České republice shodují s těmi, jež preferují jejich návštěvníci. Z výsledků získaných provedením dvou dotazníkových šetření vyplynulo, že filmové festivaly komunikují s návštěvníky poměrně efektivně. Ke komunikaci využívají právě ty nástroje, jejichž oblíbenost byla potvrzena i ze strany návštěvníků. Dále byl také prokázán statisticky významný rozdíl mezi jednotlivými skupinami návštěvníků. Na základě výsledků byla autorkou pořadatelům navrhnuta doporučení do budoucna.
Klíčová slova: marketing; komunikace; kultura; filmové festivaly; návštěvníci
Název práce: Marketing Communication of Film Festivals in the Czech Republic
Autor(ka) práce: Müllerová, Miroslava
Vedoucí práce: Černá, Jitka
Oponenti práce: Veruňková Košařová, Eva
One of the most important elements of the success of a cultural event is an effective marketing communication. However, it is important to align the communication tools used by organizers with those that are preferred by attendees. The aim of the thesis is to compare whether the communication tools used by film festival organizers in the Czech Republic match the ones that are preferred by their attendees. The results obtained from the two questionnaire surveys showed that film festivals communicate with attendees quite effectively. The use the tools whose popularity was also confirmed by attendees. There was also a statistically significant difference between individual groups of attendees. Based on the results, suggestions to the organizers that can be applied in the future were made by the author.
Klíčová slova: marketing; communication; film festivals; culture; attendees

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská