Návrh a implementace vizuálního stylu pro městskou část Praha-Kolovraty

Název práce: Návrh a implementace vizuálního stylu pro městskou část Praha-Kolovraty
Autor(ka) práce: Šimon, Martin
Vedoucí práce: Bubeníček, Jan
Oponenti práce: Skokan, Jaroslav
Cílem práce je vysvětlit, co je to vizuální styl, proč existuje, co je jeho obsahem a popsat rozdíly mezi vizuálním stylem firmy a města. Teoretická část práce se zabývá mapováním oblasti vizuální identity, jejich jednotlivých skupin a možnostmi užití. Popisuje celý proces vytvoření vizualního stylu od zadání až po samotnou realizaci. Definuje rozdíly ve zpracování vizuálního stylu společnosti a městské části obecně. Práce zahrnuje praktické ukázky identit vybraných měst a možnosti eventuálního zakomponování historických erbů a znaků v jejich vizuální identitě. Dále se zamýšlím nad otázkou relevance finančního ohodnocení za tvorbu jednotného vizuálního stylu. Práce obsahuje také vysvětlení problematiky vizuálního smogu. Praktická část prezentuje na ukázkách mnou vytvořený vizuální styl městské části Praha-Kolovraty, který je rozpracován na základě poznatků obsažených v této práci do tzv. sdílené identity.
Klíčová slova: Kolovraty; grafický manuál; identita; logo; Vizuální styl
Název práce: Design and implementation of visual style for the city district of Prague-Kolovraty
Autor(ka) práce: Šimon, Martin
Vedoucí práce: Bubeníček, Jan
Oponenti práce: Skokan, Jaroslav
The aim of this thesis is to explain why the visual style exists, what it contains and to describe the differences between the visual style of the company and the city. The theoretical part deals with mapping of the area of visual identity, its individual groups and possibilities of use. It describes the whole process of creating a visual style from the assignment to the implementation itself. It defines the differences in the processing of the visual style of the company and the city district in general. The work contains practical examples of the identity of selected cities and the possibility of incorporating historical coats of arms and characters in their visual identity. It also addresses the question of the importance of financial appreciation for creating a unified visual style. The work also contains an explanation of the issue of visual smog. The practical part presents my created visual style of the district Prague-Kolovraty, which is based on the knowledge contained in this work, in the so-called shared identity.
Klíčová slova: logo; graphic manual; Kolovraty; identity; Visual style

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Multimédia v ekonomické praxi