Nastavení modelu franchisingu pro společnost Wrapstyle

Název práce: Nastavení modelu franchisingu pro společnost Wrapstyle
Autor(ka) práce: Čepica, Jiří
Vedoucí práce: Kubíček, Aleš
Oponenti práce: Štamfestová, Petra
S probíhajícím nárůstem internacionalizace je společnost WrapStyle vystavována stále větším tlakům na kvalitní expanzi podniku do zahraničí. V rámci této práce bylo cílem navrhnout nový model franchisingu pro expanzi do Evropské unie. Teoretická část podává přehled o možnostech expanze, charakteru franchisingu a popis analýz hodnocení podniku s jeho okolím. V praktické části této práce je extrapolována již použitá metodika za účelem navrhnutí nového modelu franchisingu, při kritériích eliminace slabých stránek současného modelu a maximálního zachování konkurenceschopnosti na trhu. Praktická část využívá aproximovanou metodu Robust Portfolio Modelingu a vizualizace pomoci Business Model Canvas. Výsledkem je nový Business Model Canvas pro podnik WrapStyle. Jsou navrhnuta doporučení pro návazné kroky a zdůrazněna možná omezení použité metodiky.
Klíčová slova: WrapStyle; Wrapping; RPM; Mezinárodní podnikání; Franchising; Business Model Canvas
Název práce: Adjustment of franchise model for WrapStyle company
Autor(ka) práce: Čepica, Jiří
Vedoucí práce: Kubíček, Aleš
Oponenti práce: Štamfestová, Petra
With the ongoing increase in internalization, WrapStyle is exposed to increasing pressures for a high-quality business expansion. The aim of this thesis was to propose a new franchise model for expansion into the European Union. The theoretical part provides an overview of the possibilities of expansion, the nature of franchising and frameworks used for assessment of WrapStyle and its surroundings. In the practical part of this thesis, the already used methodology is used to design a new franchising model with the aim to eliminate the weaknesses of the current model and to maximize the competitiveness of the market. The practical part uses the approximation of Robust Portfolio Modelling methodology and Business Model Canvas as a visualization tool. The result is a new Business Model Canvas for WrapStyle. Suggested recommendations for follow-up steps are highlighted and possible limitations of the methodology used are discussed.
Klíčová slova: WrapStyle; Internationl business; Business Model Canvas; Franchising; RPM; Wrapping

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská