Název práce: Komparativní analýza cen vodného v závislosti na vlastnictví a způsobu provozování
Autor(ka) práce: Rennerová, Markéta
Vedoucí práce: Musil, Martin
Oponenti práce: Petrášková, Lenka
Tato diplomová práce se zabývá komparativní analýzou smíšeného a oddílného modelu provozování vodohospodářské infrastruktury v České republice. Korelační analýzou vlivu odpisů a nájemného na vodném nebyl vliv způsobu provozování na cenu vodného u zkoumaného vzorku municipalit prokázán. Tato diplomová práce se taktéž zaměřuje na tvorbu prostředků na obnovu infrastrukturního majetku. Komparativní analýzou skutečně generovaných prostředků s minimálním objemem prostředků, které by municipality měly tvořit, bylo zjištěno, že municipality negenerují dostatečné prostředky pro obnovu infrastruktury a nepřispívají tím k samofinancovatelnosti a udržitelnosti vodohospodářské infrastruktury do budoucna.
Klíčová slova: veřejné statky; Benchmarking; cena za vodné; smíšený a oddílný model provozování; obnova infrastrukturního majetku
Název práce: Comparative analysis of water rate prices depending on ownership and mode of operation
Autor(ka) práce: Rennerová, Markéta
Vedoucí práce: Musil, Martin
Oponenti práce: Petrášková, Lenka
This diploma thesis deals with comparative analysis of combination method and separate method of water management infrastructure in Czech Republic. Impact of amortization and rent to water price on researched municipalities was not confirmed by correlation analysis so the impact of water management method to water price was also not confirmed. This diploma thesis is also focused on funds creation for water infrastructure assets renovation. Comparative analysis of really created fund for water infrastructure assets renovation with minimal required fund proved that municipalities do not generate enough funds for water infrastructure assets renovation. The municipalities do not have enough funds for water infrastructure assets renovation and that does not lead to future self-financing and sustainability of water infrastructure.
Klíčová slova: public good; water price; combination and separate method of water management; water infrastructure assets renovation fund; Benchmarking

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu