Heterogenita obchodních cestujících v osobní letecké dopravě

Název práce: Heterogenita obchodních cestujících v osobní letecké dopravě
Autor(ka) práce: Huňak, James
Typ práce: Disertační práce
Vedoucí práce: Zelený, Lubomír
Oponenti práce: Pernica, Petr; Cempírek, Václav
Práce zkoumá heterogenitu segmentu obchodních cestujících v osobní letecké dopravě především z hlediska využití typu leteckého dopravce, přičemž se vychází z členění na tradiční (zkr. FSC – Full Service Carrier) a nízkonákladové letecké dopravce (zkr. LCC – Low-Cost Carrier). Cílem práce je popsat strukturu cestujících, jak se v jednotlivých skupinách mění determinanty rozhodování, a co proto vede k volbě společností LCC a FSC. Součástí je i detailní posouzení heterogenity obchodních cestujících v letecké dopravě z několika stanovených hledisek. Práce navazuje na řadu studií uskutečněných v uplynulých letech v zahraničí, jejichž výsledky byly prezentovány v prestižních vědeckých periodikách.
Klíčová slova: Nízkonákladové letecké společnosti; Tradiční letecké společnosti; Obchodní cestující
Název práce: Heterogeneity of Business Travelers in Air Transport
Autor(ka) práce: Huňak, James
Typ práce: Dissertation thesis
Vedoucí práce: Zelený, Lubomír
Oponenti práce: Pernica, Petr; Cempírek, Václav
This thesis investigates the heterogeneity of business travelers in air transport. According to several studies mentioned in this thesis, it is known that there are business passengers traveling with both full-service carriers (FSCs) and low-cost carriers (LCCs). The research objective is to identify the differences between these two segments in evaluation of air transport service factors. Followingly, this thesis includes detailed heterogeneity analyses of different business travelers’ segments. This thesis follows scientific researches realized in different countries in the world in the previous years.
Klíčová slova: Full-Service Carriers; Business Travelers; Low-Cost Carriers

Typ studijního programu: Doktorský studijní program
Přidělovaná hodnost: Ph.D.
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská