Elektronický mýtny systém v príležitostnej autobusovej doprave

Název práce: Elektronický mýtny systém v príležitostnej autobusovej doprave
Jazyk práce: Slovensky
Cieľom tejto práce je analyzovať elektronické mýtne systémy v rôznych krajinách Európy. Zistiť, aké sú problémy dopravcov a s čím sa musia vysporiadať. V prvej časti sú opísané základné pojmy súvisiace s príležitostnou autobusovou dopravou, dohody a nariadenia potrebné k prevádzkovaniu tejto dopravy. Druhá časť rieši problematiku financovania a spoplatnenia ciest, rôzne technológie elektronických mýtnych systémov a európsku elektronickú mýtnu službu. V tretej časti sú opísané jednotlivé technológie národných mýtnych systémov vybraných krajín Európskej únie. Posledná časť je zameraná na praktické použitie zistených informácií pri poznávacom zájazde do Španielska.
Klíčová slova: Príležitostná autobusová doprava; EETS; multilaterálne dohody; elektronický mýtny systém
Název práce: Electronic fee collection system in the occasional bus transport
Jazyk práce: Slovensky
The purpose of this Master’s thesis is to analyze electronic fee collection systems in different countries of the Europe. To find out what are the current issues of the carriers and with what they need to fight. In the first part are described basic technologies to be used within occasional bus transport, terms and condition needed when performing this type of transportation. The second part deals with financing and road charging, various technologies for electronic fee collection systems and European electronic toll service. In the third part are described specific technologies of the electronic fee collection of chosen European union countries. The last part is focused on the practical implementation of found information during the sightseeing tour to the Spain.
Klíčová slova: multilateral conventions; Occasional bus transport; electronic fee collection system; EETS
Název práce: Elektronický mýtny systém v príležitostnej autobusovej doprave
Jazyk práce: Slovensky
Cílem této práce je analyzovat elektronické mýtné systémy v různých evropských státech.Zjistit, jaké jsou problémy dopravců a s čím se musí vypořádat. V první části jsou popsányzákladní pojmy související s příležitostní autobusovou dopravou, dohody a nařízení potřebnék provozování této dopravy. Druhá část řeší problematiku financování a zpoplatnění cest,různé technologie elektronických mýtných systémů a evropskou elektronickou mýtnouslužbu. Ve třetí části jsou popsány jednotlivé technologie národních mýtných systémůvybraných zemí Evropské unie. Poslední část je zaměřena na praktické použití zjištěnýchinformací při poznávacím zájezdu do Španělska.
Klíčová slova: Příležitostní autobusová doprava; EETS; multilaterální dohody; elektronický mýtný systém

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská