Oceňování komerčních bank metodami tržního porovnání

Název práce: Oceňování komerčních bank metodami tržního porovnání
Autor(ka) práce: Jíša, Ondřej
Vedoucí práce: Poborský, František
Oponenti práce: Nohýnková, Barbora
Tato diplomová práce se zabývá problematikou oceňování komerčních bank s primárním zaměřením na metody tržního porovnání. Práce je rozdělena do pěti kapitol. První kapitola popisuje specifika oceňování komerčních bank. Obsahem druhé až čtvrté kapitoly jsou jednotlivé přístupy k oceňování bank. Pátá kapitola má podobu empirické studie, jejímž předmětem je testování multiplikátorů evropských bank a sestavení odvětvových regresních modelů.
Klíčová slova: výnosové metody; majetkové metody; metody tržního porovnání; equity value; odvětvové regresní rovnice; komerční banky; multiplikátory
Název práce: Relative Valuation of Commercial Banks
Autor(ka) práce: Jíša, Ondřej
Vedoucí práce: Poborský, František
Oponenti práce: Nohýnková, Barbora
This diploma thesis deals with business valuation of commercial banks with primary focus on relative valuation methods. The thesis is divided into five chapters. First chapter describes the specifics of commercial bank valuation. Next three chapters contain individual approaches to bank valuation. Fifth chapter takes a form of emphirical study, which includes testing of multiples of European banks and creation of sector regressions of multiples.
Klíčová slova: commercial banks; relative valuation; intrinsic valuation; asset/liability-based valuation; equity value; multiples; sector regression of multiples

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance a oceňování podniku
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku