Ocenění České spořitelny, a.s

Autor(ka) práce: Puldová, Denisa
Vedoucí práce: Hrdý, Milan
Oponenti práce: Nohýnková, Barbora
Cílem této diplomové práce je provést ocenění společnosti Česká spořitelna, a.s. Práce obsahuje 2 hlavní části – část teoretickou, ve které jsou vymezena specifika komerčních bank pro účely ocenění a metody ocenění těchto bankovních subjektů a část analytickou, která obsahuje finanční analýzu, strategickou analýzu, sestavení finančního plánu a vlastní ocenění České spořitelny dvěma vybranými metodami.
Klíčová slova: oceňování bank; Česká spořitelna; finanční analýza; strategická analýza; finanční plán; výnosové ocenění
Název práce: Valuation of Česká Spořitelna, a.s
Autor(ka) práce: Puldová, Denisa
Vedoucí práce: Hrdý, Milan
Oponenti práce: Nohýnková, Barbora
The aim of this thesis is to perform a valuation of Česká spořitelna, a.s. The thesis consists of two main parts – the theoretical part, in which I introduce the specifics of commercial banks for valuation purposes and the description of evaluation methods of these bank entities; and the analytical part, which contains a financial analysis, strategic analysis, financial plan and valuation of Česká spořitelna while using two selected methods.
Klíčová slova: bank valuation; Česká spořitelna; financial analysis; strategic analysis; financial plan; discounted return valuation

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance a oceňování podniku
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku