Finanční analýza společnosti DEKMETAL s.r.o

Autor(ka) práce: Prchlíková, Anna
Vedoucí práce: Staňková, Anna
Oponenti práce: Marek, Petr
Cílem této bakalářské práce je provést finanční analýzu společnosti DEKMETAL s. r. o. v letech 2013 až 2017 s využitím veřejně přístupných dat. Práce je rozdělena do tří částí. V první části je popsána metodika finanční analýzy, která je poté aplikována v této práci. Druhá část představuje analyzovanou společnost a její vybrané konkurenty. V poslední části je provedena samotná finanční analýza společnosti pomocí horizontální a vertikální analýzy, poměrových ukazatelů, bankrotního a bonitního modelu. Zároveň je v této části srovnání s konkurenčními společnostmi. V závěru je zhodnoceno celkové finanční zdraví společnosti.
Klíčová slova: finanční analýza; horizontální a vertikální analýza; poměrové ukazatele; bankrotní a bonitní modely; DEKMETAL s. r. o.
Název práce: Financial analysis of the company DEKMETAL s. r. o
Autor(ka) práce: Prchlíková, Anna
Vedoucí práce: Staňková, Anna
Oponenti práce: Marek, Petr
The aim of this bachelor thesis is to perform the financial analysis of the company DEKMETAL s. r. o. in the years from 2013 to 2017 using publicly available data. The thesis is divided into three parts. The first part describes the methodology of financial analysis, which is applied in this thesis. The second one presents the company and its selected competitors. In the last part, the financial analysis of the company is performed, using horizontal and vertical analysis, ratio indicators, bankruptcy and site models. There is also comparison with the competitors. In conclusion, the financial health of the company is evaluated.
Klíčová slova: financial analysis; horizontal and vertical analyses; bankruptcy and site models; ratio indicators; DEKMETAL s. r. o.

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku

Datum zadání práce: 26. 9. 2018
Datum podání práce: 16. 4. 2019