Finanční analýza společnosti Vitana, a. s

Název práce: Finanční analýza společnosti Vitana, a. s
Autor(ka) práce: Smetanová, Kamila
Vedoucí práce: Dufková, Eva
Oponenti práce: Huňáček, Pavel
Cílem této bakalářské práce je zpracování finanční analýzy společnosti Vitana, a. s. Finanční analýza je prováděna za období v letech 2013 – 2017. Při zjišťování finančního zdraví podniku vycházím z veřejně dostupných informací. Práce je rozdělena do dvou hlavních částí. První částí je část metodická, kde se zabývám metodami finanční analýzy. Následující částí je část praktická, ve které se nejprve zabývám představením společnosti Vitana, a. s. a její historií. Dále provádím výpočet horizontální a vertikální analýzy. Následuje představení třech konkurenčních podniků. Jsou jimi společnosti Unilever, spol. s r. o., Hügli Food, s. r. o. a Podravka – Lagris, a. s. Poté počítám poměrové ukazatele představené v teoretické části a porovnávám je s těmito konkurenty a odvětvím. Závěr práce obsahuje shrnutí celkové situace podniku.
Klíčová slova: Finanční analýza; Vitana, a. s.; horizontální a vertikální analýza; poměrové ukazatele; bankrotní a bonitní modely
Název práce: Financial analysis of the company Vitana, a. s
Autor(ka) práce: Smetanová, Kamila
Vedoucí práce: Dufková, Eva
Oponenti práce: Huňáček, Pavel
The goal of this bachelor thesis is to elaborate financial analysis of the company Vitana, a.s. Financial analysis is processed in the period from 2013 to 2017. When determining the financial health of the company I use publicly available information. The thesis is divided into two main parts. The first part is a methodical part, where I deal with methods of financial analysis. The following is a practical section, in which I first introduce Vitana, a. s. and its history. Furthermore, I calculate horizontal and vertical analysis. Following is the introduction of three competing businesses. They are Unilever, spol. s r. o., Hügli Food, s. r. o. and Podravka - Lagris, a. s. Then I calculate the ratio indicators presented in the theoretical part and compare them with these competitors and industry. The conclusion contains a summary of the overall situation of the company.
Klíčová slova: Financial analysis; horizontal and vertical analysis; radio indicators; bankruptcy and creditworthy models; Vitana, a. s.

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku

Datum zadání práce: 22. 9. 2018
Datum podání práce: 12. 4. 2019