Název práce: Analýza návratového stipendia Ústeckého kraje aneb je 20 000 Kč na rok pro studenty dostatečně motivujících pro návrat do rodného kraje?
Autor(ka) práce: Nachtigal, Jan
Vedoucí práce: Rotschedl, Jiří
Oponenti práce: Čáp, Vilém
Bakalářská práce se zabývá formou finanční pobídky pro studenty vysokých škol s podmínkou návratu do Ústeckého kraje po ukončení studií, která se nazývá Stipendium Ústeckého kraje. Hlavním cílem bylo zjistit, zda toto stipendium skutečně motivuje studenty dostatečně k přijmutí takové pobídky, a pokud ne, tak co je skutečně motivuje k výběru místa trvalého bydliště a výběr místa pracovní či podnikatelské činnosti. V rámci toho také práce hledá jiné spojitosti, které by pomohly optimálně nastavit toto stipendium. Mimo analýzy samotného stipendia se práce také zabývá pozicí absolventů vysokých škol na trhu práce v Ústeckém kraji a samotný Ústecký kraj je porovnán s ostatními kraji.
Klíčová slova: Stipendium; Vysoké školství; Vzdělání; Lidský kapitál
Autor(ka) práce: Nachtigal, Jan
Vedoucí práce: Rotschedl, Jiří
Oponenti práce: Čáp, Vilém
Analysis of reverse scholarship of Ústecký region: Is 20 000 czech crwons for a year enough to go back home after graduation?
Klíčová slova: Scholarship; Labor; Universties; Human capital

Studijní program / obor: Ekonomie a hospodářská správa/Národní hospodářství
Fakulta: Národohospodářská fakulta
Katedra: Katedra hospodářské a sociální politiky