Transformace Android Aplikace z Javy do Kotlinu

Vedoucí práce: Buchalcevová, Alena
Oponenti práce: Vencovský, Filip
Jazyk práce: English
The thesis is devoted to the field of mobile application development, namely the transition from one technology to another. The main objective is to model a methodology for a systematic transformation of Android app from Java to Kotlin and its subsequent validation on theexisting platform, including both project and technical propositions. Diploma thesis firstly presents introduction into mobile development on Android, particularly Kotlin language, then proposes procedures from mentioned perspectives. This part suggests team workflow, tools, methods and best practices, as well as technical transformation instructions, step by step on the code level. Thesis validates the methodology on the real-case, platform Spaceflow, along with the quality assurance and benchmarking, hence the main contribution of the thesis is the possible usage of it on any other application and team collaboration.
Klíčová slova: methodology; transformation; Java to Kotlin; Kotlin; Android; mobile application; Spaceflow; startup
Název práce: Transformace Android Aplikace z Javy do Kotlinu
Autor(ka) práce: Mai, Duc Anh
Vedoucí práce: Buchalcevová, Alena
Oponenti práce: Vencovský, Filip
Jazyk práce: English
Práce je věnována oblasti vývoje mobilních aplikací, konkrétně přechodu z jedné technologie na druhou. Hlavním cílem je vytvoření metodiky pro systematickou transformaci Android aplikace z Javy do Kotlinu a její následnou validaci na existující platformě, a to v rámci projektových i technických návrhů. Diplomová práce nejprve představuje mobilní vývoj na platformě Android, zejména jazyk Kotlin, a poté navrhuje metodiku ze zmíněných perspektiv. Tato část obsahuje návrhy pro kolaboraci týmu, nástroje, metody a osvědčené postupy,jakož i instrukce pro technickou transformaci krok za krokem na úrovni kódu. Práce ověřuje metodologii na reálné aplikaci, platformě Spaceflow, spolu s měřením kvality a benchmarkingem. Hlavním přínosem práce je proto možnost využití metodiky na jakékoli jinéaplikaci i týmovou spolupráci.
Klíčová slova: metodika; transformace; Java do Kotlinu; Kotlin; Android; mobilní aplikace; Spaceflow; startup

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií