Analýza a návrh informačního systému v bankovním prostředí

Název práce: Analýza a návrh informačního systému v bankovním prostředí
Autor(ka) práce: Jiránek, Robin
Vedoucí práce: Fortinová, Jana
Oponenti práce: Pour, Jan
Diplomová práce se zabývá analýzou a návrhem informačního systému, který slouží jako správce prodejního procesu při poskytování půjčky online. První část práce přibližuje metodiky vývoje softwaru, popisuje analytické přístupy a také objasňuje využití jazyka UML. Druhá část obsahuje již samotnou analýzu a návrh informačního systému. Návrh vychází z funkčních i nefunkčních požadavků a analýzy ostatních systémů, se kterými navrhovaný systém bude interagovat. Celý systém je popsán v jazyce UML a diagramy jsou namodelovány v programu Enterprise Architect.
Klíčová slova: bankovnictví; informační systém; funkční analýza; SOA; UML
Název práce: The analysis and design of an information system in a banking environment
Autor(ka) práce: Jiránek, Robin
Vedoucí práce: Fortinová, Jana
Oponenti práce: Pour, Jan
This thesis deals with the analysis and the design of an information system working as a manager of a selling process during providing online loans. The first part of this thesis presents software development methodologies, describes analytical approaches and explains the usage of UML. The second part of the thesis focuses on the analysis itself and the design of the information system. The information system architecture design is based both on functional and nonfunctional requirements and analysis of other systems that the proposed system will be interact with. The whole system is expressed in UML and the diagrams are created in Enterprise Architect.
Klíčová slova: functional analysis; information system; SOA; UML; banking

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií