Ocenění společnosti Tradiční Pivovar v Rakovníku, a.s

Autor(ka) práce: Sýkora, Filip
Vedoucí práce: Smrčka, Luboš
Oponenti práce: Schönfeld, Jaroslav
Cílem této diplomové práce je ocenění podniku Tradiční pivovar v Rakovníku, a.s., a to tržní hodnotou k datu 1. 1. 2018. Práce je složena ze dvou částí, teoreticko-metodologické a praktické. V první části autor popisuje postup, který je následně použit pro ocenění podniku. V druhé části probíhá strategická a finanční analýza podniku Tradiční pivovar v Rakovníku, a.s. Následně je komplexně vyhodnocena finanční stránka podniku a dochází k prognóze finančních výkazů na období 5 let. Finanční plán je pak dále využit pro ocenění podniku zvolenou výnosovou metodou DCF Entity. Výsledná hodnota je dále porovnána s tržní metodou a úplným závěrem práce je zhodnocení reálnosti výsledné hodnoty podniku pomocí simulace Monte Carlo. Podnik Tradiční pivovar v Rakovníku, a.s. je k 1. 1. 2018 oceněn tržní hodnotou na 782 000 000 Kč.
Klíčová slova: Monte Carlo; DCF Entity; Strategická analýza; Finanční analýza; Ocenění podniku
Název práce: Business valuation of Tradiční pivovar v Rakovníku, a.s
Autor(ka) práce: Sýkora, Filip
Vedoucí práce: Smrčka, Luboš
Oponenti práce: Schönfeld, Jaroslav
The aim of this Master’s thesis is business valuation of Tradiční pivovar v Rakovníku, a.s. with the market value to the date of 1. 1. 2018. The thesis is composed of two parts, theoretically-methodological and practical. In the first part the author describes the process, which is afterwards used for the company valuation. In the second part the strategic analysis and financial analysis of Tradiční pivovar v Rakovníku, a.s. is executed. Consequently, the financial view of company is evaluated in detail and the future financial sheets are forecasted for the next 5 years. Financial plan is then used for business valuation with selected yield-basis valuation method the DCF Entity. Final value is then compared to market method value and concluding the thesis is the simulation Monte Carlo uncovers the accuracy of estimated market value. The company Tradiční pivovar v Rakovníku, a.s. is evaluated with market value as of 1. 1. 2018 on 782 000 000 CZK.
Klíčová slova: Business valuation; Strategic analysis; Financial analysis; DCF Entity; Monte Carlo

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská