Podnikatelské prostředí Bavorska a spolupráce s ČR

Autor(ka) práce: Hájková, Lucie
Vedoucí práce: Gullová, Soňa
Oponenti práce: Zamykalová, Miroslava
Hlavním tématem bakalářské práce je analýza současného podnikatelského prostředí Bavorska a jeho spolupráce s Českou republikou. První kapitola se čistě zabývá definicí podnikatelského prostředí a třemi metodami zkoumání. Ve druhé části práce je prostředí analyzováno pomocí PESTEL analýzy. Následně se práce zaměřuje na vývoj obchodních vztahů Bavorska a České republiky před a po velké hospodářské krizi. V poslední řadě práce cílí na bariéry rozvoje vzájemné spolupráce.
Klíčová slova: Obchodní bilance; Bavorsko; SWOT analýza; Vývoj obchodních vztahů; Míra inflace; PESTEL analýza
Název práce: Business environment of Bavaria and cooperation with Czech republic
Autor(ka) práce: Hájková, Lucie
Vedoucí práce: Gullová, Soňa
Oponenti práce: Zamykalová, Miroslava
The main topic of the bachelor thesis is the analysis of the current business environment of Bavaria and its cooperation with the Czech Republic. The first chapter deals purely with the definition of the business environment and the three methods of exploration. In the second part, the environment is analyzed using PESTEL analysis. Subsequently, the thesis focuses on the development of trade relations between Bavaria and the Czech Republic before and after the great economic crisis. Last but not least, the work focuses on the barriers to the development of mutual cooperation.
Klíčová slova: Inflation rate; Development of business relations; PESTEL analysis; Trade balance; Bavaria; SWOT analysis

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů