Název práce: Innovative Investment Concept as an Instrument for Pension Plan and Asset Protection
Autor(ka) práce: Bergold, Uwe
Typ práce: Dissertation thesis
Vedoucí práce: Neumaierová, Inka
Oponenti práce: Smrčka, Luboš; Mayer, Bernt
Jazyk práce: English
Due to the fact that we are currently in an epochal global debt crisis and at the same time, as a result, in an "all bubble", it is becoming increasingly difficult for investors to survive the coming years without losses. The innovative investment concept presented in this paper plays an important role as an instrument for old-age provision and asset protection. Even though there are no guarantees on the capital market and the future cannot be predicted, the results of the systematic concept show that the consideration of macroeconomic boom and bust phases by a strategic investment concept generates a significant outperformance compared to a passive buy-and-hold strategy. On the other hand, it also represents an asset protection concept in bust phases.
Klíčová slova: Investment Concept; Pension and Asset Protection; Nominal and Real Consideration; Macroeconomic Cycle; Debt Crisis; Gold
Název práce: Inovativní investiční koncept jako nástroj pro zajištění se ve stáří a zabezpečení majetku
Autor(ka) práce: Bergold, Uwe
Typ práce: Disertační práce
Vedoucí práce: Neumaierová, Inka
Oponenti práce: Smrčka, Luboš; Mayer, Bernt
Jazyk práce: English
Vzhledem k tomu, že se v současnosti aktuálně nacházíme v epochální celosvětové dluhové krizi a současně dochází k tzv. „globální bublině“, je stále obtížnější, aby investor beze ztráty ustál následující roky. V práci představený inovativní investiční koncept hraje přitom důležitou roli jako nástroj pro zajištění se ve stáří a zajištění svého majetku. I když neexistuje na kapitálovém trhu žádná záruka a budoucnost není předvídatelná, tak vyhodnocené výsledky systematického koncepu ukazují, že zohlednění makroekonomických konjunkturálních a krizových fází prostřednictvím investičního konceptu může vést ke zřetelně vyšší výnosnosti oproti pasívní strategii investování. Kromě toho, představuje současně v krizových fázích koncepci pro zajištění majetku.
Klíčová slova: Investiční koncept; Zajištění se ve stáří a zajištění majetku; Dluhová krize; Zlato; Nominální a reálný pohled; Makroekonomický cyklus

Typ studijního programu: Doktorský studijní program
Přidělovaná hodnost: Ph.D.
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská