Online marketingová komunikace značky

Název práce: Online marketingová komunikace značky
Autor(ka) práce: Chlumová, Simona
Vedoucí práce: Čermáková, Elvíra
Oponenti práce: Volfová, Jitka
S ohledem na současný vývoj marketingové komunikace se tato diplomová práce zaměřuje na online marketingovou komunikaci značky, konkrétně značky avivážních prostředků Silan. S využitím analytického nástroje Data Analyzer, který umožňuje zpracovávat data z každoročního výzkumu MML-TGI od společnosti Median, je hlavním cílem práce navržení vhodné online komunikační strategie, jež umožní značce realizovat správně cílenou komunikaci prostřednictvím vhodných nástrojů online marketingu. Teoretická část práce se věnuje vymezení online marketingu a jeho vybraných nástrojů, dále popisuje potřebné analýzy a seznamuje s postupem pro tvorbu online marketingové strategie. Praktická část se skládá ze všech potřebných analýz, z jejichž výsledků je stanovena komunikační strategie značky a následně je zde sestaven návrh jednotlivých marketingových aktivit prostřednictvím vhodných nástrojů.
Klíčová slova: influencer marketing; online marketing; Search Engine Marketing; situační analýza; sociální sítě
Název práce: Online marketing communication of the brand
Autor(ka) práce: Chlumová, Simona
Vedoucí práce: Čermáková, Elvíra
Oponenti práce: Volfová, Jitka
With regard to this contemporary evolution of marketing communication, this thesis focuses on the online marketing communication strategy of Silan’s fabric softeners. Through analytic tool "Data Analyzer", which allows the processing of annual data from MML-TGI research by Median company, the main aim of this thesis will be to propose a suitable online communication strategy, as well as its implementation through appropriate online marketing tools. The theoretical part of the thesis is focused on defining online marketing and its selected tools. There are also described the necessary analyses and introduced the procedure for creating online marketing strategy. The practical part of the thesis consists of all analyses to determine the brand's communication strategy. Then it also proposes marketing activities using appropriate tools.
Klíčová slova: influencer marketing; online marketing; Search Engine Marketing; situation analysis; social networks

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací