Název práce: Zhroucené státy jako mezinárodní bezpečnostní hrozba: případová studie Venezuely
Autor(ka) práce: Krausová, Kamila
Vedoucí práce: Rolenc, Jan Martin
Oponenti práce: Stejskalová, Kristýna
Bakalářská práce se zabývá bezpečnostními hrozbami a detailněji pak zkoumá příčiny a rysy zhroucených států, které jsou následně aplikovány na stát Venezuela. Cílem práce je zhodnotit, zda je Venezuelu možné řadit mezi zhroucené státy a najít znaky, které tomu nasvědčují. Dále práce analyzuje, zda současná politická, ekonomická, bezpečnostní a sociální situace ve státě představuje mezinárodní bezpečnostní hrozbu pro ostatní latinskoamerické státy, USA a jiné státy mezinárodního společenství.
Klíčová slova: bezpečnost; Latinská Amerika; Venezuela; USA; hrozba; zhroucený stát
Název práce: Failed States as an International Security Threat: case study of Venezuela
Autor(ka) práce: Krausová, Kamila
Vedoucí práce: Rolenc, Jan Martin
Oponenti práce: Stejskalová, Kristýna
The bachelor thesis deals with security threats and examines in detail the causes and features of the failed states. These features are subsequently applied to the Venezuela. The aim of this work is to evaluate whether it is possible to classify Venezuela as a failed state and find features that suggest it. Furthermore, the paper analyzes whether the current political, economic, security and social situation in the state constitutes an international security threat to other Latin American countries, the USA and other states of international community.
Klíčová slova: USA; failed state; security; Venezuela; threat; Latin America

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní studia - diplomacie
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra mezinárodních studií a diplomacie