Název práce: Potenciál ekologického segmentu pracích a čistících prostředků z pohledu category managementu
Autor(ka) práce: Fila, Ladislav
Vedoucí práce: Čermáková, Elvíra
Oponenti práce: Volfová, Jitka
Cílem této práce bylo identifikovat potenciál ekologického segmentu pracích a čisticích prostředků na českém trhu s rychloobrátkovým zbožím. Analyzována byla prodejní data, data o spotřebním chování a data z vlastního kvantitativního a kvalitativního marketingového výzkumu. V teoretické části této práce byl představen category management a metody marketingového výzkumu. V rámci praktické části byla nejprve analyzována prodejní data a data o spotřebním chování. Následně byl sestaven a vyhodnocen kvantitativní a kvalitativní výzkum. Na základě analyzovaných dat byla vytvořena doporučení pro hypermarkety, která by měla vézt k maximálnímu využití potenciálu ekologického segmentu na trhu pracích a čisticích prostředků.
Klíčová slova: prací a čistící prostředky; ekologický produkt; category management
Název práce: Potential of the ecological segment on the laundry and home care market from the perspective of category management
Autor(ka) práce: Fila, Ladislav
Vedoucí práce: Čermáková, Elvíra
Oponenti práce: Volfová, Jitka
The aim of this paper was to identify the potential of the ecological segment of laundry and home care products on the Czech fast-moving consumer goods market. For the purpose of this thesis sales data as well as consumer behavior data were analyzed, further quantitative and qualitative marketing research was conducted. In the theoretical part of this thesis category management and marketing research methods were introduced. In the empirical part of the thesis sales data and consumer behavior data were analyzed. Afterwards data from the quantitative and qualitative marketing research were analyzed. Based on the results of the data analysis a set of recommendations for hypermarkets was made. These recommendations should lead to the maximal utilization of the ecological segment on the laundry and home care market.
Klíčová slova: ecological product; laundry and home care products; category management

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací