Analýza cestovního ruchu v turistická oblast Plzeňsko

Název práce: Analýza cestovního ruchu v turistická oblast Plzeňsko
Autor(ka) práce: Levorová, Eva
Vedoucí práce: Vaníček, Jiří
Oponenti práce: Chaloupková, Kateřina
Bakalářská práce se zabývá analýzou turistické oblasti Plzeňsko. Cílem práce je zhodnotit současný stav cestovního ruchu a perspektivy budoucího rozvoje. V teoretické části jsou vymezené základní pojmy jako cestovní ruch, destinace cestovního ruchu, destinační management a marketing. Dále je charakterizována primární a sekundární nabídka. Na jedné straně jsou popsány veškeré formy atraktivit, druhá zmiňovaná představuje detailní výčet ubytovacích, stravovacích, dopravních a informačních služeb. Následující kapitola se důkladně věnuje analýze nabídky a poptávky. V praktické části je vytvořena SWOT analýza, která určuje silné a slabé stránky destinace a její příležitosti a hrozby. Dále je proveden kvalitativní marketingový výzkum na základě třech řízených rozhovorů v institucích ovlivňující cestovní ruch na Plzeňsku a jsou navrhnuty určité změny, které by podpořily cestovní ruch v oblasti do budoucna.
Klíčová slova: turistická oblast; cestovní ruch; potenciál; destinace; Plzeňsko
Název práce: Analysis of tourism at the selected destination (tourist region Plzeňsko)
Autor(ka) práce: Levorová, Eva
Vedoucí práce: Vaníček, Jiří
Oponenti práce: Chaloupková, Kateřina
The bachelor thesis focuses on the analysis of tourism in the Plzeňsko region. The aim of this thesis is to evaluate the potential of tourism in that region, the current situation and the perspective of future development. The thesis explains fundamental terms such as tourism, tourist destination and destination management, and marketing. The primary offer represents all types of attractiveness in the selected destination; on the other hand accommodation and catering facilities are parts of the secondary offer. In the analytical part the SWOT analysis is provided. It determines the strengths and weaknesses of the district and its opportunities and risks. Subsequently marketing research was done, including interviews in three relevant institutions. In conclusion, the evaluation of the current state of tourism in the destination is described and some changes are suggested, which may support the development of tourism in the region.
Klíčová slova: tourist region; destination; Plzeňsko; tourism; potential

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch a regionální rozvoj
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra cestovního ruchu