Rozšířená realita a možnosti jejího využití v cestovním ruchu

Název práce: Rozšířená realita a možnosti jejího využití v cestovním ruchu
Autor(ka) práce: Nosková, Tereza
Vedoucí práce: Vaško, Martin
Oponenti práce: Volf, Lukáš
Rozšířená realita je relativně mladá, ale rychle se rozvíjející technologie, která skrývá obrovský potenciál, který lze uplatnit v mnoha oborech. Přesto je stále často pro laickou veřejnost neznámá. Cílem této bakalářské práce je zhodnotit stávající pozici této technologie na poli cestovního ruchu a zaměřit se na potenciál jejího budoucího využití v oboru. V první části práce rešerší tematické literatury přibližuji problematiku rozšířené reality a pojmy s ní spojené. Následuje přehled využití napříč některými obory, zejména pak v cestovním ruchu. V další části práce je pomocí analýzy dotazníkového šetření, zkoumajícího povědomí a využívání rozšířené reality v cestovním ruchu, zhodnocena pozice této technologie v dané oblasti. Na základě výsledků této analýzy se zaměřuji na možnosti jejího budoucího využití v cestovním ruchu.
Klíčová slova: rozšířená realita; cestovní ruch; virtuální realita; technologie; mobilní aplikace
Název práce: Augmented reality and its application in tourism
Autor(ka) práce: Nosková, Tereza
Vedoucí práce: Vaško, Martin
Oponenti práce: Volf, Lukáš
Augmented reality is a relatively young but rapidly developing technology that hides huge potential that can be applied in many fields. However, it is still often unknown to the public. The aim of this thesis is to evaluate the current position of this technology in the field of tourism and to focus on the potential of its future use. In the first part of the thesis, based on a literature review, I introduce the issue of augmented reality and the concepts associated with it. This is followed by an overview of the use across certain disciplines, especially in tourism. In the next part of the thesis is through the analysis of questionnaire survey, exploring the awareness and use of augmented reality in tourism evaluated the position of this technology in the given area. Based on the results of this analysis, I focus on the possibilities of its future use in tourism.
Klíčová slova: tourism; virtual reality; augmented reality; technology; mobile applications

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch a regionální rozvoj
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra cestovního ruchu