Mezinárodní regulace dětské práce

Název práce: Mezinárodní regulace dětské práce
Autor(ka) práce: Bílková, Kateřina
Vedoucí práce: Sankot, Ondřej
Oponenti práce: Machoň, Miloslav
Tato bakalářská práce vyhodnocuje přínos mezinárodních regulací k přetrvávajícímu problému dětské práce v souvislosti s jeho dosavadním vývojem. V první části práce je definována dětská práce, představena její historie a rozebrán její současný stav s ohledem na regiony a ekonomické sektory. Dále se pak práce zabývá dětskými vojáky a následky dětské práce. Druhá část je věnována mezinárodním regulacím dětské práce a několika organizacím, které tyto regulace vydávají: Mezinárodní organizace práce, UNICEF, UNESCO, Child Soldiers International, Světová zdravotnická organizace, Světová Banka, Global Compact, Child Labor Coalition a International Initiative To End Child Labor.
Klíčová slova: Mezinárodní organizace práce; Dětská práce; Regulace
Název práce: International regulations of child labour
Autor(ka) práce: Bílková, Kateřina
Vedoucí práce: Sankot, Ondřej
Oponenti práce: Machoň, Miloslav
This bachelor thesis evaluates the contribution of international regulations to the longstanding problem of child labour in connection with its current development. The first part of the thesis defines child labour, presents its history and analyzes its current state with regard to regions and economic sectors. Furthermore, the work deals with a problem of child soldiers and the consequences of child labour. The second part is devoted to international regulation of child labour and several organizations that issue these regulations: International Labour Organization, UNICEF, UNESCO, Child Soldiers International, World Health Organization, World Bank, Global Compact, Child Labor Coalition and International Initiative To End Child Labor.
Klíčová slova: Child labour; Regulations; International Labour Organization

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní studia - diplomacie
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra mezinárodních ekonomických vztahů