Marketingová a komunikační strategie společnosti Slevomat

Název práce: Marketingová a komunikační strategie společnosti Slevomat
Autor(ka) práce: Kubíková, Kristina
Vedoucí práce: Zeman, Jiří
Oponenti práce: Filipová, Alena
Cílem této bakalářské práce je zhodnotit marketingovou a komunikační strategii společnosti Slevomat a vytvořit návrh na její zlepšení. Teoretická část je zaměřena na vymezení základních marketingových pojmů, nástrojů a analýz. V další části pak na marketingový a komunikační mix, které tvoří důležitý základ pro tvorbu strategie. Poznatky z teoretické části jsou poté aplikovány na konkrétní společnost v části praktické. V první části je představena společnost Slevomat a její historické prostředí. Další část je zaměřena na konkrétní marketingovou a komunikační strategii, analýzy vnitřního a vnějšího prostředí, a nástroje, díky kterým je Slevomat již několik let lídrem na trhu slevových portálů. V poslední části je představen marketingový výzkum, na jehož základě jsou závěrem představeny návrhy a doporučení na vylepšení marketingové komunikace.
Klíčová slova: Marketing; Marketingová strategie; Komunikační strategie; Slevový portál; Online marketing
Název práce: Marketing and communication strategy of Slevomat
Autor(ka) práce: Kubíková, Kristina
Vedoucí práce: Zeman, Jiří
Oponenti práce: Filipová, Alena
The aim of this bachelor thesis is to evaluate the marketing and communication strategy of Slevomat and to create a proposal for its improvement. The theoretical part is focused on the definition of basic marketing terms, tools and analyzes. In the next part, the marketing and communication mix, which forms an important basis for the strategy. The knowledge from the theoretical part is then applied to a particular company in the practical part. The first part introduces Slevomat and its historical environment. The next part is focused on specific marketing and communication strategy, analysis of internal and external environment, and tools, thanks to which Slevomat has been a leader on the discount portals market for several years. The last part introduces marketing research on the basis of which proposals and recommendations for improving marketing communication are presented.
Klíčová slova: Marketing; Communication strategy; Online marketing; Discount portal; Marketing strategy

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací