Finanční plán a prognóza vývoje restauračního zařízení

Název práce: Finanční plán a prognóza vývoje restauračního zařízení
Autor(ka) práce: Michnová Pečivová, Kateřina
Vedoucí práce: Hajdíková, Taťána
Oponenti práce: Pevná, Jana
Téma práce je Finanční plán a prognóza vývoje restauračního zařízení. Cílem práce je zjistit, zda je podnikatelský záměr, založit rodinnou kavárnou v Novém Jičíně, realizovatelný. Cílovou skupinou kavárny jsou rodiny s dětmi ve věku do pěti let. Základ-ní informace důležité pro zpracování finančního plánu, jako je průměrná útrata zákazníka, nebo návštěvnost, získám z dotazníkového šetření prostřednictvím sociálních sítí. Finanční plán bude sestaven ve třech variantách, a to v optimistické, realistické a pesimistické. Výstupem této práce bude finanční plán pro založení rodinné kavárny v Novém Jičíně. Dále bude vypracována prognóza vývoje života restauračního zařízení. Tato prognóza bude vycházet z údajů získaných z webových stránek Českého statistického úřadu. Výstupem bude předpoklad vývoje kavárenského zařízení ve smyslu návštěvnosti a finančního vývoje.
Klíčová slova: Rodinné centrum; Prognóza; Finanční plán; Kavárna
Název práce: Financial plan and prognosis of restaurant equipment development
Autor(ka) práce: Michnová Pečivová, Kateřina
Vedoucí práce: Hajdíková, Taťána
Oponenti práce: Pevná, Jana
Topic of bachelor thesis is financial plan and prognosis of restaurant equipment development. Aim of this bachelor thesis is to find out if the business plan for establishment of family cafe in Nový Jičín is feasible. Target group of cafe are families with children’s. Basic information, important for the preparation of financial plan, such as average customer spending or attendance, will be obtained from the questionnaire through social networks. Plan will be assembled in three variants, optimistic, realistic and pessimistic. Output of this bachelor thesis will be financial plan for establishment of family cafe in Nový Jičín. Next will be elaborated the forecast of the restaurant’s life development. This forecast will be based on data obtained from web sites of Czech Statistical Office. Output of this prognosis will be prediction of development of cafe facility in terms of attendance and financial development.
Klíčová slova: Prognosis; Financial plan; Cafe; Family center

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management