Aktuální vývojové trendy v BI a jejich analýza

Název práce: Aktuálne vývojve trendy v BI a ich analýza
Jazyk práce: Slovensky
Hlavným cieľom tejto práce je zmapovať najdôležitejšie a najnovšie trendy súčasnosti v oblasti Business Intelligence. Následne si ukážeme ich využitie a uvedieme si, v ktorých konkrétnych systémoch si tieto trendy môžeme nájsť. Najskôr je čitateľ oboznámený so všeobecnou architektúrou BI, kde nadobudne teoretické znalosti v danej problematike, ktoré sú potrebné k základnému chápaniu Business Intelligence. Neskôr sa v tejto práci čitateľ jednotlivo oboznámi s najaktuálnejšími trendami, ktoré sa v súčasnosti vyskytujú na trhu. Na konci práce sú čitateľovi poskytnuté príklady z praxe ako je možné využiť BI systém a jeho architektúru.
Klíčová slova: cloud BI; Business Intelligence; BI; big data; mobilné BI; self-service BI; vizualizácia dát
Název práce: Current trends in BI and their analysis
Jazyk práce: Slovensky
The main goal of this bachelor thesis is to map the most important and recent trends in the field of Business Intelligence. We will then show, how to use them and in which specific systems we can find these trends in. At first, the reader is going to get familiar with the general BI architecture, where he acquires theoretical knowledge of the subject, which is necessary for basic understanding of Business Intelligence. Later in this work, the reader will become familiar with the most recent trends that currently exist on the market. At the end of the work, the reader is given examples of how to use the BI system and its architecture.
Klíčová slova: BI; big data; mobile BI; self-service BI; Business Intelligence; data visualization; cloud BI
Název práce: Aktuální vývojové trendy v BI a jejich analýza
Jazyk práce: Slovensky
Hlavním cílem této práce je zmapovat nejdůležitější a nejnovější trendy současnosti v oblasti Business Intelligence. Následně si ukážeme jejich využití a uvedeme si, ve kterých konkrétních systémech si tyto trendy můžeme najít.Nejdříve je čtenář seznámen s obecnou architekturou BI, kde nabude teoretické znalosti v dané problematice, které jsou potřebné k základnímu chápání Business Intelligence.Později se v této práci čtenář jednotlivě seznámí s nejaktuálnějšími trendy, které se v současnosti vyskytují na trhu. Na konci práce jsou čtenáři poskytnuty příklady z praxe jak je možné využít BI systém a jeho architekturu.
Klíčová slova: Business Intelligence; BI; big data; mobilní BI; self-service BI; vizualizace dat; cloud BI

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky