Návrh a implementace webové aplikace na plánování konzultací

Název práce: Návrh a implementace webové aplikace na plánování konzultací
Autor(ka) práce: Hořák, David
Vedoucí práce: Vencovský, Filip
Oponenti práce: Buchalcevová, Alena
Cílem této bakalářské práce je navrhnout a posléze naprogramovat webovou aplikaci pro plánování konzultací, která bude určena pro učitele a studenty Vysoké školy ekonomické v Praze. V první kapitole se probírají jednotlivé technologie, které jsou poté použity pro realizaci webové aplikace. Další kapitola se zabývá samotnou aplikací, popisuje, jak bylo při vývoji postupováno a proč byli dané technologie použity. Zde autor podrobněji rozebírá datovou vrstvu aplikace, realizovanou pomocí Spring frameworku, uživatelské rozhraní vytvořené technologiemi Thymeleaf a Vaadin, a další funkcionalitu aplikace. Na závěr je aplikace uživatelsky otestována a zabezpečena proti nejčastějším útokům na webové aplikace jako jsou CSRF, DoS a útoky na hesla hrubou silou.
Klíčová slova: bezpečnost; Java; Spring; Vaadin; Webová aplikace
Název práce: Design and implementation of web application for consultation planning
Autor(ka) práce: Hořák, David
Vedoucí práce: Vencovský, Filip
Oponenti práce: Buchalcevová, Alena
The aim of this bachelor thesis is to design and then program a web application for consultation planning, which will be designed for teachers and students of the University of Economics in Prague. The first chapter discusses individual technologies, which are then used for the implementation of the web application. The next chapter addresses the application itself by describing the progress of development and why the defined technologies were used. Here, the author discusses the data layer of the application in more detail, implemented using the Spring framework, the user interface created by Thymeleaf and Vaadin technologies, and other application functionality. Finally, the application is user-tested and secured against the most common attacks on web applications such as CSRF, DoS and brute force password attacks.
Klíčová slova: Spring; Java; Web application; security; Vaadin

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika