iOS aplikace pro generování obrázkových memů

Název práce: iOS aplikace pro generování obrázkových memů
Autor(ka) práce: Tran, Thanh Tung
Vedoucí práce: Šedivá, Zuzana
Oponenti práce: Pavlíčková, Jarmila
Cílem práce je analýza, návrh a implementace adaptivní IOS aplikace pro generování internetových memů, což jsou obrázky s doplněným humorným textem. V práci je představen pojem mem, charakteristiky mobilní aplikace, charakteristiky nejpoužívanějších mobilních platforem. Dále je uvedeno, co je potřeba pro vývoj nativní mobilní aplikace pro zařízení s operačním systémem iOS, stručný popis programovacího jazyka Swift a vývojového prostředí Xcode. Následně jsou otestovány, popsány a hodnoceny stávající webové aplikace a mobilní aplikace dostupné v App Store, a jejich funkční rozsah a nevýhody. Na základě výše uvedeného testování aplikací jsou stanoveny funkční a nefunkční požadavky pro nově vytvořenou aplikaci, dále návrh řešení a implementace včetně testování. Výstupem práce je funkční iOS aplikace, napsaná v jazyce Swift ve vývojovém prostředí Xcode.
Klíčová slova: iOS aplikace; meme; vývoj aplikace; Xcode; Swift
Název práce: iOS application for generating meme pictures
Autor(ka) práce: Tran, Thanh Tung
Vedoucí práce: Šedivá, Zuzana
Oponenti práce: Pavlíčková, Jarmila
The main goal of this bachelor’s dissertation is to analyze, design and implement an adaptive IOS application for generating internet memes, which are pictures with humorous text. Introduced are the term meme, mobile applications characteristics, characteristics of the most used mobile platforms, things needed for developing an iOS app, a brief description of Swift programming language and an integrated development environment (IDE) Xcode. Subsequently, web and mobile applications available in the App Store were tested and reviewed for functionality, their pros and cons were listed. Based on the results of this testing functional and non-functional requirements were determined. Based on the analysis design, implementation and testing of the new application were executed. The result of this chain of processes is a functional IOS application programmed in Swift using an Xcode IDE.
Klíčová slova: iOS application; meme; application development; Xcode; Swift

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika