Název práce: Analýza online nástrojov na grafický návrh užívateľského rozhrania webových a mobilných aplikácií
Jazyk práce: Slovensky
Témou tejto bakalárskej práce sú online nástroje na grafický návrh užívateľského rozhrania webových a mobilných aplikácií. Hlavným cieľom je vykonanie porovnania vybraných online nástrojov na základe prevedenia analýzy prostredníctvom metódy viackriteriálneho hodnotenia.V úvodnej teoretickej časti práce sú popísané jednotlivé fáze, ktorými aplikácia prechádza, kým sa z nej stane výsledný produkt. Tieto fáze úzko súvisia so samotným dizajnom užívateľského rozhrania. Ďalej sa teoretická časť zameriava na popis užívateľského rozhrania, princípy a postup jeho dizajnu.Nadväzujúca praktická časť najprv popisuje požiadavky na funkčné vlastnosti online nástrojov na UI dizajn, na základe ktorých sú stanovené kritéria pre porovnanie. Nasleduje výber nástrojov a ich porovnanie podľa stanovených kritérií. Výstupom je zhrňujúca tabuľka a zhodnotenie výsledkov porovnania vybraných online nástrojov.
Klíčová slova: návrh užívateľského rozhrania; aplikácia; dizajn; grafický návrh; online nástroj; UI; užívateľské rozhranie
Název práce: Analysis of online tools used for user interface graphic design of web and mobile applications
Jazyk práce: Slovensky
This bachelor thesis deals with online tools used for user interface design of web and mobile applications. The main aim is to compare selected online tools based on the analysis, using multi-criteria evaluation method.The theoretical part describes all the stages required to get final product of the application. These stages are closely related to the user interface design itself. The theoretical part also describes the term user interface, its principles and steps of the design. The following practical part first describes requirements of online UI design tools to determine criteria for comparison. Further in the practical part, the selection of tools is described, and they are compared according to determined criteria. At the end, the results of comparison are evaluated in the summary table.
Klíčová slova: online tool; application; design; graphic design; user interface design; user interface; UI
Název práce: Analýza online nástrojov na grafický návrh užívateľského rozhrania webových a mobilných aplikácií
Jazyk práce: Slovensky
Klíčová slova: grafický návrh; návrh užívateľského rozhrania; online nástroj; UI; užívateľské rozhranie; aplikácia; dizajn