Mobilní aplikace se zaměřením na analýzu dat

Název práce: Mobilní aplikace se zaměřením na analýzu dat
Autor(ka) práce: Kalenský, Štěpán
Vedoucí práce: Fortinová, Jana
Oponenti práce: Hanzlová, Marie
Hlavním cílem této bakalářské práce je vytvoření mobilní aplikace na schvalování dovolené. Aplikace je vytvořena v prostředí PowerApps. Dalšími dílčími cíli jsou nejprve představení pojmu mikroaplikace a business intelligence. Poté je to analýza ekonomických dat vzešlých z vytvořené aplikace. Business intelligence řešení bude vytvořeno v prostředí Power BI. V první části, kde se představují již zmíněné pojmy, je nejprve představen jejich trendový vývoj, dále jsou zmíněny jejich přínosy, je představeno pár příkladů a je okomentována současná situace na trhu. Předposlední částí je stručná historie business intelligence. A poslední částí teoretické části je stručné představení prostředí PowerApps s dalších aplikací od Microsoftu. Praktická část popisuje vývoj mobilní aplikace na schvalování dovolené právě v prostředí PowerApps. I s napojením ostatních služeb jako jsou Common Data Service a Microsoft Flow. Následuje grafické vyhodnocení dat v aplikaci Power BI. Výstupy této práce jsou mobilní aplikace na schvalování dovolené a business intelligence řešení nad daty z mobilní aplikace.
Klíčová slova: Mikroaplikace; Business intelligence; Analýza dat; Vývoj aplikace; Common Data Service; Power BI; Microsoft Flow; PowerApps
Název práce: Mobile application with a focus on data analysis
Autor(ka) práce: Kalenský, Štěpán
Vedoucí práce: Fortinová, Jana
Oponenti práce: Hanzlová, Marie
The main goal of this Bachelor thesis is to create mobile application for vacation approval of employees. The application is created in PowerApps environment. Other partial objectives are to introduce the concept of micro apps and business intelligence. Another part of this thesis is an analysis of the data generated from the created application. Business intelligence analysis is created in Power BI. In the first part, where are the terms introduced, their trend development is presented, their benefits are mentioned, a few examples are presented as well as current market situation. Last but not least is a brief history of business intelligence. And in the last theoretical part there is a brief introduction to PowerApps as well as to 0other applications from Microsoft. The practical part describes a development of the previously mentioned mobile application for vacation approval in PowerApps environment and with its connections to other applications from Microsoft. Such as Common Data Service and Microsoft Flow. This is followed by a graphical evaluation of the data in Power BI. The outputs of this work are mobile application for vacation approval and business intelligence analysis based on data from the application.
Klíčová slova: PowerApps; Power BI; Microsoft Flow; Common Data Service; Micro apps; Business intelligence; Analysis of data; Application development

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky