Název práce: Analýza a návrh zavedenia softvéru na správu hesiel pre koncových užívateľov v podnikovej sieti
Jazyk práce: Slovensky
Cieľom tejto bakalárskej práce je poskytnúť vhodný návrh riešenia správy hesiel pracovníkov vo forme špecializovaného softvéru na správu hesiel, ktorý splňuje vopred určené kritéria na základe analýzy v danom podniku. V teoretickej časti sa práca zaoberá heslovou politikou vo firmách, bezpečnostnými požiadavkami na heslo, bežnými chybami užívateľov spojené s užívaním hesiel a hrozbami v podobe lámania hesiel. Nasledujúca časť je venovaná čisto softvérom na správu hesiel, kde sú popísané jej typy, výhody, ktoré znižujú možnosť byť napadnutý a nedostatky spojené s jej užívaním. Posledná kapitola je praktickou časťou, v ktorej je na úvod predstavená spoločnosť a následne prebehne analýza situácie v podniku, určenie kritérií na výber softvéru, popis vybraných potenciálnych produktov a návrh na implementáciu najvhodnejšieho produktu.
Klíčová slova: Správca hesiel; heslo; heslová únava; útok; dáta
Název práce: Analysis and recommendation of the implementation of a password manager for end users in a business network
Jazyk práce: Slovensky
The goal of this bachelor’s thesis is to suggest a suitable password management solution for employees. This solution should take the form of a specialized password management software that meets predetermined criteria based on an analysis in the specific enterprise. The theoretical part of this thesis discusses password policy in companies, security requirements for a password, common user errors associated with the use of passwords, and threats such as password cracking. The following section is then solely dedicated to password management software, describing its types, benefits that reduce the ability to be attacked, and deficiencies associated with its use. The last chapter is the practical portion, which introduces the company and then analyzes the situation in the company, defining the criteria for selecting the software, describing the selected potential products and proposing the implementation of the most suitable product.
Klíčová slova: Password management; password; password fatigue; attack; data
Název práce: Analýza a návrh zavedení softwaru na správu hesel pro koncové uživatele v podnikové síti
Jazyk práce: Slovensky
Cílem této bakalářské práce je poskytnout vhodný návrh řešení správy hesel pracovníků ve formě specializovaného softwaru na správu hesel, který splňuje předem určená kritéria na základě analýzy v daném podniku. V teoretické části se práce zabývá heslovou politikou ve firmách, bezpečnostními požadavkami na heslo, běžnými chybami uživatelů spojené s užíváním hesel a hrozbami v podobě lámání hesel. Následující část je věnovaná čistě softwaru na správu hesel, kde jsou popsané její typy, výhody, které snižují možnost být napadený a nedostatky spojené s jejím užíváním. Poslední kapitola je praktickou částí, ve které je na úvod představena společnost a následně proběhne analýza situace v podniku, určení kritérií na výběr softwaru, popis vybraných potenciálních produktů a návrh na implementaci nejvhodnějšího produktu.
Klíčová slova: Správca hesel; heslo; heslová únava; útok; data

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky