Autor práce: Koyš, Samuel
Typ práce: Bakalářská práce
Vedoucí práce: Sedláček, Jiří
Osoba oponující práci: Smutný, Zdeněk

Název práce: Analýza a návrh zavedenia softvéru na správu hesiel pre koncových užívateľov v podnikovej sieti
Typ práce: info:eu-repo/semantics/bachelorThesis
Jazyk práce: Slovensky
Abstrakt: Cieľom tejto bakalárskej práce je poskytnúť vhodný návrh riešenia správy hesiel pracovníkov vo forme špecializovaného softvéru na správu hesiel, ktorý splňuje vopred určené kritéria na základe analýzy v danom podniku. V teoretickej časti sa práca zaoberá heslovou politikou vo firmách, bezpečnostnými požiadavkami na heslo, bežnými chybami užívateľov spojené s užívaním hesiel a hrozbami v podobe lámania hesiel. Nasledujúca časť je venovaná čisto softvérom na správu hesiel, kde sú popísané jej typy, výhody, ktoré znižujú možnosť byť napadnutý a nedostatky spojené s jej užívaním. Posledná kapitola je praktickou časťou, v ktorej je na úvod predstavená spoločnosť a následne prebehne analýza situácie v podniku, určenie kritérií na výber softvéru, popis vybraných potenciálnych produktov a návrh na implementáciu najvhodnejšieho produktu.
Klíčová slova: Správca hesiel; heslo; heslová únava; útok; dáta

Studijní program a Studijní obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika
Typ studijního programu: Bakalářský studijní program
Jméno přidělované hodnosti: Bc.
Název fakulty: Faculty of Informatics and Statistics
Název katedry: Department of Systems Analysis

Překlad názvu: Analysis and recommendation of the implementation of a password manager for end users in a business network
Typ práce: Bachelor thesis
Jazyk práce: Slovak
Abstrakt: The goal of this bachelor’s thesis is to suggest a suitable password management solution for employees. This solution should take the form of a specialized password management software that meets predetermined criteria based on an analysis in the specific enterprise. The theoretical part of this thesis discusses password policy in companies, security requirements for a password, common user errors associated with the use of passwords, and threats such as password cracking. The following section is then solely dedicated to password management software, describing its types, benefits that reduce the ability to be attacked, and deficiencies associated with its use. The last chapter is the practical portion, which introduces the company and then analyzes the situation in the company, defining the criteria for selecting the software, describing the selected potential products and proposing the implementation of the most suitable product.
Klíčová slova: Password management; password; password fatigue; attack; data

Studijní program a Studijní obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika
Typ studijního programu: Bakalářský studijní program
Jméno přidělované hodnosti: Bc.
Název fakulty: Faculty of Informatics and Statistics
Název katedry: Department of Systems Analysis