Design plánovačů se zaměřením na křesťanský roční diář

Název práce: Design plánovačů se zaměřením na křesťanský roční diář
Autor(ka) práce: Zvoníčková, Karolína
Vedoucí práce: Chabirova, Majja
Oponenti práce: Hábová, Anna
Cílem této bakalářské práce je poskytnout široký a kvalitní vhled do problematiky procesu designování a realizace papírových plánovačů. Za tímto účelem vymezuje práce nejdříve pojmy „plánovač“ a „tematický plánovač“, vysvětluje základní principy potřebné k designu plánovačů (kompozice, typografie, barvy, formát, vazby, zušlechťování) a provádí čtenáře všemi fázemi procesu tvorby plánovače (zadání, rešerše, vymýšlení nápadů, skicování a konceptuální rozvržení, výběr, realizace a zpětná vazba). Teoretické poznatky jsou dále aplikovány na tvorbě konkrétního diáře, konkrétně na křesťanském diáři pro ženy na rok 2020, který autorka zamýšlí vydat. Praktická část obsahuje obsáhlou rešerši trhu s křesťanskými plánovači, analýzu dotazníku s 493 respondentkami a popis realizace produktu včetně názorných ukázek, nacenění a možných cest distribuce. Výsledkem práce je teoreticky popsaný proces tvorby plánovače doplněný o konkrétní postup demonstrovaný na tvorbě křesťanského plánovače. Autorka nabízí bázi poznatků a současně navrhuje tematický plánovač, který je optimální pro české zákaznice a nemá v České republice obdoby.
Klíčová slova: grafika; proces tvorby; publikace; diář; plánovač; design
Název práce: Design of Planners Focusing on Christian Yearly Planner
Autor(ka) práce: Zvoníčková, Karolína
Vedoucí práce: Chabirova, Majja
Oponenti práce: Hábová, Anna
The aim of this thesis is to provide a broad and high-quality insight into the process of designing and implementing paper planners. For this purpose, the thesis first defines the terms "planner" and "thematic planner", explains the basic principles needed to design planners (composition, typography, colors, format, binding methods, print refining) and also guides through all stages of the design thinking process (assignment, research, inventing ideas, sketching and conceptual layout, selection, implementation and feedback). The theoretical knowledge is further applied to the creation of a specific diary, on the Christian diary for women of 2020, which is intended to be published by the author. The practical part contains a research of the Christian Planners market, an analysis of a questionnaire about a Christian diary with 493 respondents and a description of product realization including illustrative examples, pricing and possible distribution paths. The result of this work is a theoretically described process of creating a scheduler which is practically demonstrated on a Christian planner. The author offers a solid knowledge base and at the same time designs a thematic planner that is optimal for Czech customers and has no parallel in the Czech Republic.
Klíčová slova: design; planner; designing; publication; diary; graphic design

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Multimédia v ekonomické praxi
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky