Průzkum videoherního trhu a chování spotřebitelů

Název práce: Průzkum videoherního trhu a chování spotřebitelů
Autor(ka) práce: Chmátal, Jindřich
Vedoucí práce: Přibil, Jiří
Oponenti práce: Prchal, Vojtěch
Práce se bude zabývat současnou situací ve videoherním světě a jednáním uživatelů těchto volnočasových aktivit. Autor zpracuje pomocí zahraničních žurnálů, studií a odborné literatury jednak strukturu současného trhu a jeho historie a zároveň chování konzumentů v rámci tohoto průmyslu. Dále bude proveden vlastní výzkum pro ověření a znázornění některých moderních trendů na trhu, a to jak z pohledu zákazníka, tak z pohledu výrobce. V neposlední řadě práce obsahuje také problémy a požadavky trhu. Výsledkem je ucelený přehled o stavu toho trhu. Jeho významu a jeho uživatelů.
Klíčová slova: Platformy; Pirátství; Motivace; Hráč; Herní trh
Název práce: Video Game Market Research and Consumer Behavior
Autor(ka) práce: Chmátal, Jindřich
Vedoucí práce: Přibil, Jiří
Oponenti práce: Prchal, Vojtěch
The work will deal with the current situation in the video game world and the behavior of users of these leisure activities. The author uses foreign journals, studies and literature to elaborate the structure of the current market and its history, as well as consumer behavior within this industry. Furthermore, there will be conducted our own research to verify and illustrate some modern trends on the market, both from the customer's perspective and from the perspective of the manufacturer. Last but not least the thesis also contains problems and requirements of the market. The result is a comprehensive overview of the market. Its meaning and its users.
Klíčová slova: Video game industry; Player; Platforms; Pirating; Motivation

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management