Využití blockchinovej technologie v koncepte Smart City

Název práce: Využitie blockchainovej technológie v koncepte Smart City
Jazyk práce: Slovensky
Cieľom tejto práce je navrhnúť blockchainové riešenie pre jednu zo smart oblastí hlavného mesta Prahy. Teoretická časť sa zaoberá vysvetlením pojmov smart cities a blockchain a popisom benefitov ich vzájomného prepojenia. Úvod praktickej časti pozostáva z analýzy smart oblastí vhodných pre implementáciu blockchainovej technológie, nasledovaný prieskumom najvýznamnejších inteligentných miest poháňaných blockchainom. Syntéza poznatkov z predchádzajúcich častí diplomovej práce a navrhnutie možného inteligentného blockchain riešenia pre Prahu tvorí jadro praktickej časti.
Klíčová slova: Smart cities; Blockchain; Dáta
Název práce: Využití blockchinovej technologie v koncepte Smart City
Jazyk práce: Slovensky
Cílem této práce je navrhnout blockchainové řešení pro jednu ze smart oblastí hlavního města Prahy. Teoretická část se zabývá vysvětlením pojmů smart cities a blockchain a popisem benefitů jejich vzájemného propojení. Úvod praktické části sestává z analýzy smart oblastí vhodných pro implementaci blockchainovej technologie, následovaný průzkumem nejvýznamnějších inteligentních míst poháněných blockchainem. Syntéza poznatků z předchozích částí diplomové práce a navržení možného inteligentního blockchain řešení pro Prahu tvoří jádro praktické části.
Klíčová slova: Smart cities; Blockchain; Data
Název práce: Application of blockchain technology in the smart city concept
Jazyk práce: Slovensky
The aim of this work is to design a blockchain solution for one of the smart areas of the capital city of Prague. The theoretical part focuses on explanation of the terms smart cities and blockchain and describes the benefits of their interconnection. The first part of the practical section consists of an analysis of smart areas suitable for the implementation of blockchain technology, followed by a survey of the most important intelligent cities powered by blockchain. The synthesis of knowledge from previous parts of the thesis and design of a possible smart blockchain solution for Prague form the core of the practical section.
Klíčová slova: Smart cities; Blockchain; Data

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management