Vliv videoklipu na brand hudebního umělce

Název práce: Vliv videoklipu na brand hudebního umělce
Autor(ka) práce: Buociková, Eliška
Vedoucí práce: Černá, Jitka
Oponenti práce: Kuřinová, Veronika
Práce se zabývá postavením videoklipu při budování značky hudebního umělce. Řeší otázku videoklipu jakožto produktu hudebníka i jako reklamního nástroje. Jejím cílem je zjistit vnímaný vliv na značku z pohledu umělce samotného, z pohledu hudebního experta a z pohledu adolescentního publika. Teoretická část práce definuje marketingovou terminologii a souvislosti v rámci problematiky budování značky. Dále se soustředí na zasazení otázky brandu do oblasti hudebního průmyslu a definování pojmu hudební videoklip. Praktická část na základě hloubkových rozhovorů s hudebníky, dotazníkového šetření v publiku a na základě expertního rozhovoru s hudebním publicistou popisuje současný stav dané problematiky v českém prostředí.
Klíčová slova: videoklip; značka; hudební umělec; marketingový mix; celebrity branding
Název práce: The influence of the video clip on the music artist's brand
Autor(ka) práce: Buociková, Eliška
Vedoucí práce: Černá, Jitka
Oponenti práce: Kuřinová, Veronika
The thesis deals with the position of the video clip in building a music artist's brand. It addresses the issue of the video clip as a product of the musician and as an advertising tool. Its aim is to find out the perceived influence on the brand from the perspective of the artist himself, from the perspective of a music expert and from the perspective of an adolescent audience. The theoretical part of the thesis defines marketing terminology and the context of brand building. It also focuses on putting the brand issue into the music industry and defining the term of music video. The practical part on the basis of in-depth interviews with musicians, questionnaire survey in the audience and based on an expert interview with a music journalist describes the current state of the issue in the Czech environment.
Klíčová slova: music artist; celebrity branding; music video; brand; marketing mix

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Arts Management
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská