Efektivnost veřejných výdajů na zdravotnictví

Název práce: Efektívnosť verejných výdavkov na zdravotníctvo
Jazyk práce: Slovensky
Táto bakalárska práca sa zaoberá analýzou zdravotného systému Slovenska, Nórska a Španielska a skúmaním efektívnosti vynakladaných financií na zdravotníctvo. V teoretickej časti práca popisuje základné typy zdravotných systémov a charakterizuje konkrétne zdravotné systémy vo vybraných krajinách, pričom sa sústreďuje hlavne na komparáciu formy financovania. Praktická časť sa zameriava na analýzu verejných a súkromných výdavkov na zdravotníctvo v jednotlivých krajinách za obdobie 2007-2017. Ďalej sa praktická časť venuje skúmaniu závislosti verejných výdavkov na zdravotníctvo a vybraných ukazovateľov kvality zdravotnej starostlivosti v Slovenskej republike, Nórsku a Španielsku.
Klíčová slova: verejné a súkromné výdavky na zdravotníctvo; efektívnosť výdavkov; zdravotný systém
Název práce: Efektivnost veřejných výdajů na zdravotnictví
Jazyk práce: Slovensky
Tato bakalářská práce se zabývá analýzou zdravotního systému Slovenska, Norska a Španělska a zkoumá efektivnost vynakládaných financí na zdravotnictví. V teoretické části práce je popisován základní typ zdravotnických systémů a jsou charakterizovány konkrétní zdravotnické systémy ve vybraných zemích, přičemž je kladen důraz na porovnání formy financování. Praktická část je zaměřena na analýzu veřejných a soukromých výdajů na zdravotnictví v jednotlivých zemích v letech 2007-2017. Dále je v praktické části zkoumána závislosti veřejných výdajů na zdravotnictví a vybraných ukazatelů kvality zdravotní péče v Slovenské republice, Norsku a Španělsku.
Klíčová slova: veřejné a soukromé výdaje na zdravotnictví; efektivnost výdajů; zdravotní systém
Název práce: Efficiency of public health expenditure
Jazyk práce: Slovensky
This bachelor thesis deals with the analysis of the health systems in Slovak republic, Norway and Spain and the research of effectiveness of the money spend on healthcare. The theoretical part describes the general types of health systems and characterizes specific health systems in selected countries, focusing mainly on the comparison of the form of financing. The practical part focuses on the analysis of public and private health expenditure in selected countries between 2007 and 2017. Furthermore, the practical part deals with the research of dependence of public expenditures on healthcare and selected indicator of healthcare quality in Slovakia, Norway and Spain.
Klíčová slova: public and private health expenditure; expenditure efficiency; health system

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví