Problematika převodních cen z účetního a daňového hlediska

Název práce: Problematika převodních cen z účetního a daňového hlediska
Autor(ka) práce: Klimeš, Martin
Vedoucí práce: Müllerová, Libuše
Oponenti práce: Nešleha, Matěj
Diplomová práce se zabývá problematikou převodních cen z účetního a daňového pohledu. Práce je rozdělena do tří částí, přičemž první část řeší transferové ceny z účetního pohledu – zabývá se základními účetními předpoklady, účetními a auditorskými riziky vyplývajícími z převodních cen a možností ve větší míře využívat konsolidované účetní závěrky. Druhá část popisuje převodní ceny z daňového hlediska. Vymezuje základní regulaci, princip tržního odstupu, funkční a rizikovou analýzu a metody sloužící ke stanovení převodních cen. Ve třetí části je poté zpracována dokumentace k převodním cenám pro konkrétní podnik.
Klíčová slova: převodní ceny; princip tržního odstupu; věrný a poctivý obraz; daň z příjmů právnických osob; dokumentace k převodním cenám; účetnictví
Název práce: Transfer pricing issues from an accounting and tax point of view
Autor(ka) práce: Klimeš, Martin
Vedoucí práce: Müllerová, Libuše
Oponenti práce: Nešleha, Matěj
The diploma thesis deals with the issue of transfer pricing from the accounting and tax perspective. The thesis is divided into three parts, the first part of which relates to the transfer pricing from an accounting point of view – it deals with basic accounting assumptions, accounting and auditing risks arising from transfer pricing and the possibility to make greater use of consolidated financial statement. The second part describes transfer pricing from a tax point of view. It defines basic regulation, arm's length principle, functional and risk analysis, and methods for determining transfer pricing. The third part deals with transfer pricing documentation for a particular company.
Klíčová slova: corporate income tax; transfer pricing; arm´s lenght principle; accounting; true and fair view; transfer pricing documentation

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 5. 12. 2018