Konkurenční porovnání největších ticketingových společností na českém trhu

Název práce: Konkurenční porovnání největších ticketingových společností na českém trhu
Autor(ka) práce: Sloup, Marek
Vedoucí práce: Rýdlová, Barbora
Oponenti práce: Turna, Daniel
Má bakalářská práce se zabývá konkurenčním srovnáním ticketingových společností českého trhu. Prvá část práce obsahuje specifika ticketingového trhu, jeho rozdělení a vymezení největších společností. Dále se zabývá finanční analýzou nejsilnějších subjektů trhu. Následující částí je pak srovnání získaných poměrových ukazatelů z finančních analýz. Výsledkem práce je pak celkové zhodnocení daných společností a jejich finančního zdraví, jejich porovnání mezi sebou a vyústění v nejsilnějšího hráče trhu. Závěrem pak samotné zhodnocení informací a doporučení pro nově vstupujícího konkurenta na ticketingový trh.
Klíčová slova: ticket; ticketing; finanční analýza; konkurenční srovnání; ticketingové společnosti
Název práce: Competitive comparison of the biggest ticketing companies in the Czech Republic
Autor(ka) práce: Sloup, Marek
Vedoucí práce: Rýdlová, Barbora
Oponenti práce: Turna, Daniel
My bachelor thesis is focused on competitive comparison of ticketing companies in the Czech Republic. The first part of the thesis contains the specifics of the ticketing market, its division and definition of the largest companies. It is also focused on financial analysis of the strongest market players. The following section compares the obtained financial ratios from financial analysis. The result of this work is the overall evaluation of the companies and their financial health, their comparison with each other and the result of the strongest player in the market. At the end of the thesis, it provides the evaluation of information and recommendations for a new entrant on the ticketing market.
Klíčová slova: ticketing companies; competitive comparison; financial analysis; ticketing; ticket

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku

Datum zadání práce: 26. 2. 2019