Finanční analýza ELTON hodinářská, a. s

Název práce: Finanční analýza ELTON hodinářská, a. s
Autor(ka) práce: Akhunzyanova, Dana
Vedoucí práce: Dufková, Eva
Oponenti práce: Marek, Petr
Bakalářská práce je zaměřená na finanční analýzu společnosti ELTON hodinářská, a. s. za roky 2013 až 2017 a následující porovnání jejích výsledků hospodaření a jiných zveřejněných hodnot s konkurencí v odvětví. Při analýze byly použity pouze veřejně dostupné účetní závěrky a dodatečné informace z jiných veřejně dostupných zdrojů.Práce je rozdělená do dvou částí, první z nich je zaměřená na teoretické a metodické základy finanční analýzy, na metody, které byly při zpracování této práce použity. Druhá část je praktická, která je zaměřená na faktickou analýzu vypočítaných ukazatelů. Na základě srovnání s ukazateli konkurenčních podniků a odvětvím jako celkem se pak uvedená společnost v závěru této práce celkově hodnotí.
Klíčová slova: ELTON hodinářská, a. s.; finanční analýza; zadluženost; bonitní a bankrotní modely; poměrové ukazatele; horizontální a vertikální analýza; ziskovost; likvidita; riziko
Název práce: Financial analysis of ELTON hodinářská, a. s
Autor(ka) práce: Akhunzyanova, Dana
Vedoucí práce: Dufková, Eva
Oponenti práce: Marek, Petr
The bachelor thesis is focused on financial analysis of ELTON hodinářská, a. s. for the years 2013 to 2017 and the following comparison of its economic results and other published values with the competitive environment. Only publicly available financial statements and additional reports from other publicly available sources were used in the analysis.The thesis is divided into two parts, the first one is focused on the theoretical and methodological basics of financial analysis, on the methods that were used in this work. The second part is a practical part, which is focused on factual analysis of calculated indicators. The comparison with competitors and industry in its entirety leads the thesis to general evaluation of this company at the end of the work.
Klíčová slova: financial analysis; ratio; ELTON hodinářská, a. s.; liquidity; bankruptcy prediction; horizontal and vertical analysis; profitability; solvency; stability

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku