Leveraged buyout na příkladu společnosti JABLOTRON SECURITY a.s

Autor(ka) práce: Soóky, Jakub
Vedoucí práce: Poborský, František
Oponenti práce: Chaloupka, Jan
Leveraged buyout (LBO) je akviziční mechanismus, v rámci kterého investor nabývá majoritní podíl ve společnosti s použitím výrazného množství vypůjčeného kapitálu. Cílem této práce je seznámit čtenáře s klíčovými aspekty, které LBO doprovází, jako je princip generování zisku, identifikace vhodných akvizičních cílů, struktura a způsoby financování a následné možnosti monetizace. Praktická část pak představuje konkrétní investiční záměr na společnosti JABLOTRON SECURITY a.s., jejíž součástí je zhodnocení vhodnosti společnosti k LBO transakci, indikativní ocenění společnosti tržním přístupem a finanční model, který slouží jako podklad pro investiční rozhodnutí.
Klíčová slova: Private equity; Leveraged buyout; LBO; Corporate finance; fúze a akvizice; investiční bankovnictví
Název práce: Leveraged buyout of JABLOTRON SECURITY a.s
Autor(ka) práce: Soóky, Jakub
Vedoucí práce: Poborský, František
Oponenti práce: Chaloupka, Jan
Leveraged buyout (LBO) is an acquisition mechanism in which an investor acquires a majority stake in a company using a significant amount of borrowed capital. The goal of this work is to acquaint the reader with the key aspects that LBO accompanies, such as the principle of generating profit, identifying suitable acquisition targets, structure and methods of financing, and the subsequent possibilities of monetization. The practical part then presents a specific investment plan for JABLOTRON SECURITY a.s., which includes evaluating the company's suitability for the LBO transaction, indicative valuation of the company through a market approach and a financial model that serves as a basis for an investment decision.
Klíčová slova: Mergers and Acquisitions; Leveraged buyout; Private equity; LBO; Investment banking; Corporate finance

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance a oceňování podniku
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku