Finanční a strategická analýza společnosti PLEAS a.s

Název práce: Finanční a strategická analýza společnosti PLEAS a.s
Autor(ka) práce: Musil, Otto
Vedoucí práce: Staňková, Anna
Oponenti práce: Marek, Petr
Cílem této diplomové práce je provést finanční analýzu společnosti PLEAS, a.s. a zhodnotit, jakým způsobem hospodařila v letech 2012 až 2016. Na základě těchto a dalších informací je posléze provedena analýza strategická. Práce je rozdělena do dvou významných celků. První část, metodická, se věnuje teoretickému vymezení použitých metod finanční a strategické analýzy. Druhá část se pak věnuje představení společnosti a aplikaci dříve definovaných metod finanční analýzy pro zhodnocení finančního zdraví podniku, na což navazuje provedení analýzy strategické. V rámci finanční analýzy je provedeno srovnání s konkurenční společností Jitex Comfort, s.r.o. a s celým odvětvím. Na závěr je provedena SWOT analýza.
Klíčová slova: PLEAS, a.s.; strategická analýza; SWOT analýza; finanční analýza
Název práce: Financial and strategic analysis of company PLEAS, a.s
Autor(ka) práce: Musil, Otto
Vedoucí práce: Staňková, Anna
Oponenti práce: Marek, Petr
The goal of this diploma thesis is to conduct a financial analysis of the company PLEAS, a.s. to evaluate its activities between years 2012 and 2016. This information is used to conduct strategic analysis. The thesis is divided into two main parts. The fist theoretical part describes used analytical methods. In the second part the company is introduced and both financial and strategic analysis are conducted. Calculated values are compared to rival company Jitex Comfort, s.r.o. and related industry. In the end of the thesis results are summarized using SWOT analysis.
Klíčová slova: financial analysis; SWOT analysis; PLEAS, a.s.; strategic analysis

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku