Hodnotové versus indexové investování

Název práce: Hodnotové versus indexové investování
Autor(ka) práce: Novák, Zbyněk
Vedoucí práce: Veselá, Jitka
Oponenti práce: Panoš, Jiří
Tato práce se zabývá analýzou úspěšnosti hodnotového investování. První část obsahuje základní principy hodnotového investování, kritéria hodnotového screeningu a metody pro stanovení vnitřní hodnoty akcií. V druhé části jsou aplikována kritéria hodnotového screeningu a je provedeno ocenění vybraných společností pro tvorbu hodnotového portfolia. Následně je posouzena výkonost sestaveného portfolia, které je porovnáno s tržním indexem.
Klíčová slova: hodnotové investování; hodnotový screening; vnitřní hodnota; FCFF model; model nadměrného výnosu; Benjamin Graham; Warren Buffett
Název práce: Value versus Index Investing
Autor(ka) práce: Novák, Zbyněk
Vedoucí práce: Veselá, Jitka
Oponenti práce: Panoš, Jiří
The goal of this diploma thesis is to analyze the success of the value investing approach. The first part contains main principles of value investing, analysis of value screening criteria and description of methods to determine the intrinsic value of an asset. In the second part, the application of value screening criteria and valuation of selected stocks are used to create a value-based portfolio. Performance of created portfolio is evaluated and compared to the market index.
Klíčová slova: value investing; value screening; intrinsic value; FCFF model; Excess Return Model; Benjamin Graham; Warren Buffett

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finanční inženýrství
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví