Statutární audit účetní závěrky vybraného podniku

Autor práce: Kloudová, Juliana
Vedoucí práce: Müllerová, Libuše
Osoba oponující práci: Kmoch, Štěpán

Název práce: Statutární audit účetní závěrky vybraného podniku
Abstrakt: Diplomová práce je zaměřená na statutární audit účetní závěrky v souladu s českými účetními předpisy. Hlavním cílem práce je podrobně popsat proces statutárního auditu účetní závěrky a následně zjištěné poznatky aplikovat v rámci statutárního auditu vybraných položek účetních výkazů investiční společnosti Delta INV a.s. Práce má dvě části. V teoretické části jsou popsané fáze statutárního auditu v návaznosti na mezinárodní auditorské standardy a českou účetní a auditorskou legislativu od přijetí zakázky a plánování auditu až po provedení auditu a vyhotovení zprávy auditora. Praktická část se zaměřuje na audit vybraných položek účetních výkazů investiční společnosti Delta INV a.s., která je obhospodařovatelem fondů kolektivního investování.
Klíčová slova: audit; riziko významné nesprávnosti; účetní závěrka; významnost; finanční instituce

Studijní program a Studijní obor: Finance a účetnictví/Účetnictví a finanční řízení podniku
Název fakulty: Fakulta financí a účetnictví
Název katedry: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Název práce: Statutární audit účetní závěrky vybraného podniku
Překlad názvu: Statutory audit of financial statements applied on selected company
Abstrakt: Diploma thesis focuses on statutory audit of financial statements prepared based on accounting regulation applicable in the Czech republic. The main aim is to describe the whole process of the statutory audit in detail and based on knowledge obtained, perform statutory audit of selected balances of financial statements of Investment company Delta INV a.s. This work has two parts. Theoretical part describes phases of the statutory audit in compliance with International Standards on Auditing and Czech accounting and auditing regulation from acceptance of engagement and planning of audit until final testing and creation of audit report. Empirical part focuses on testing of selected financial statement rows of Investment company Delta INV a.s., whose major activity is management of collective funds.
Klíčová slova: audit; financial statements; materiality; financial institution; risk of material misstatement

Název fakulty: Faculty of Finance and Accounting
Název katedry: Deparment of Finacial Accounting and Auditing