Význam účetních informací pro firmy v ČR

Název práce: Význam účetních informací pro firmy v ČR
Autor(ka) práce: Smidková, Lucie
Vedoucí práce: Novotný, Jan
Oponenti práce: Pelák, Jiří
Cílem této práce je zhodnocení významu účetních informací pro firmy v ČR, zda účetní informace využívají pro své interní potřeby, nebo zda účetnictví zpracovávají pouze kvůli splnění zákonných povinností. V řešení bylo použito metody dotazníkového šetření. Provedeným výzkumem bylo zjištěno, že pro své interní účely, jako je finanční řízení a plánování, využívají účetních informací spíše velké a střední podniky.
Klíčová slova: uživatelé účetních informací; účetnictví; význam účetnictví; finanční řízení; finanční plánování
Název práce: The importance of accounting information for companies in the Czech Republic
Autor(ka) práce: Smidková, Lucie
Vedoucí práce: Novotný, Jan
Oponenti práce: Pelák, Jiří
The aim of this work is to evaluate the importance of accounting information for companies in the Czech Republic, whether they use accounting information for their internal needs, or whether they process the accounts only to meet legal obligations. The questionnaire survey method was used in the solution. Research has shown that large and medium-sized enterprises use accounting information for their internal purposes, such as financial management and planning.
Klíčová slova: importance of accounting; users of accounting information; accounting; financial management; financial planning

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 11. 6. 2017