Hospodaření příspěvkových organizací města

Název práce: Hospodaření příspěvkových organizací města
Autor(ka) práce: Černíková, Monika
Vedoucí práce: Krbová, Jana
Oponenti práce: Stejskalová, Irena
Diplomová práce se zabývá rozborem hospodaření a analýzou výnosů a nákladů vybraných příspěvkových organizací zřízených městem Třebíč. Tyto příspěvkové organizace vykonávají hlavní činnost v oblasti základního vzdělávání. Město Třebíč má shodnou analogii přidělování finančních prostředků prostřednictvím svých rozpočtů, přesto příspěvkové organizace vykazují rozdíly ve výsledku hospodaření. Teoretická část se věnuje objasnění problematiky neziskových organizací. Praktická část práce je zaměřena na analýzu nákladů a výnosů, prostřednictvím kterých lze získat informace o efektivním využívání zdrojů financování základních škol. Finanční analýza by měla odhalit odchylky při hospodaření s veřejnými prostředky a faktory, které mají na hospodářské výsledky zásadní vliv. Následně jsou provedeny doporučení a návrhy řešení vybraným základním školám.
Klíčová slova: příspěvek zřizovatele; Příspěvková organizace; výkaz zisku a ztráty; finanční analýza
Název práce: Management of the Town's Contributory Organizations
Autor(ka) práce: Černíková, Monika
Vedoucí práce: Krbová, Jana
Oponenti práce: Stejskalová, Irena
The thesis deals with the analysis of the management and analysis of revenues and costs of selected contributory organizations established by the town of Třebíč. These contributory organizations carry out the main activity in the field of elementary education. The town of Třebíč has the same analogy as the allocation of funds through its budgets, yet contributory organizations show differences in profit or loss. The theoretical part is devoted to clarifying the issue of non-profit organizations. The practical part of the thesis is focused on cost-benefit analysis, through which it is possible to obtain information about the effective use of sources of financing of primary schools. Financial analysis should reveal deviations in the management of public funds and factors that have a major impact on economic results. Subsequently, recommendations and suggestions for solutions to selected primary schools are made.
Klíčová slova: founder contribution; financial analysis; contributory organization; profit and loss statement

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu