Využití nutričního problému v chovatelské stanici psů

Název práce: Využití nutričního problému v chovatelské stanici psů
Autor(ka) práce: Hrabáková, Yvetta
Vedoucí práce: Zýková, Petra
Oponenti práce: Sekničková, Jana
Bakalářská práce se zabývá využitím nutričního problému v chovatelské stanici psů Leonbergerů. Je zaměřena na výživu dospělé feny s váhou 60 kg a dospívající feny s váhou 30 kg. Cílem práce je sestavit denní krmnou dávku a dvě týdenní krmné dávky, které mohou být použity jako součást měsíčního jídelníčku. Práce se věnuje metodě barfování. Tato metoda je zaměřena na krmení pouze syrovou stravou, a to nejen masem, ale i vnitřnostmi, kostmi, ovocem a zeleninou. Problém je řešen metodou lineárního programování a všechny matematické modely jsou řešeny v optimalizačním softwaru MPL for Windows. Pro vytvoření databáze všech surovin byl použit Microsoft Excel.
Klíčová slova: metoda BARF; výživa psů; nutriční problém
Název práce: Usage of a nutritional problem in a dogs’ breeding station
Autor(ka) práce: Hrabáková, Yvetta
Vedoucí práce: Zýková, Petra
Oponenti práce: Sekničková, Jana
The Bachelor thesis refers to the usage of a nutritional problem in a dogs’ breeding station as a case study. This thesis is focused on an adult female with a weight of 60 kilograms and an adolescent female with a weight of 30 kilograms. The main aim of this thesis is to compile daily feed dose and two weekly feed doses, which might be used as a part of a month diet. The thesis is describing and characterizing a feeding method called „Barf“. While using this method, the dogs are fed exclusively with raw meat as well as bones, insides, fruits and vegetables. This case study has been created by using the optimizing software MPL for Windows. For generating databases of raw materials has been used in Microsoft Excel.
Klíčová slova: nutritional problem; BARF method; dogs′ nutrition

Studijní program / obor: Kvantitativní metody v ekonomice/Matematické metody v ekonomii
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra ekonometrie