Daňové aspekty fúze z pohledu nástupnické společnosti

Autor práce: Svobodová, Marie
Vedoucí práce: Marková, Hana
Osoba oponující práci: Vybíral, Roman

Název práce: Daňové aspekty fúze z pohledu nástupnické společnosti
Abstrakt: Tato diplomová práce se zabývá problematikou daně z příjmů právnických osob v souvislosti s realizací přeměny ve formě fúze. Práce je rozdělena do tří hlavních kapitol. První kapitola je věnována právní problematice a stěžejní právní terminologii, která je následně aplikována v rámci druhé kapitoly. Druhá kapitola zmiňuje hlavní daňové aspekty, které by měla nástupnická společnost vzít v úvahu v případě realizace fúze a rovněž zmiňuje rizika, kterým nástupnická společnost může čelit. Závěrečná kapitola hodnotí daňově aspekty a odhaduje budoucí vývoj daňového práva v souvislosti s přeměnami obchodních společností.
Klíčová slova: přeměna; fúze; nástupnická společnost; zanikající společnost ; daň z příjmů právnických osob ; zneužití práva

Studijní program a Studijní obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Podnikání a právo
Název fakulty: Fakulta mezinárodních vztahů
Název katedry: Katedra podnikového a evropského práva

Název práce: Daňové aspekty fúze z pohledu nástupnické společnosti
Překlad názvu: Tax aspects of merger from the perspective of the successor company
Abstrakt: This thesis focuses on the issue of corporate income tax in connection with the company transformation in the form of merger. The thesis is divided into three main chapters. The first chapter is devoted to legal issue and principal legal terminology, which is subsequently applied in the second chapter. The second chapter mentions the principal tax aspects that the successor company should consider in case of a merger and brings out the risks that the successor company may face. In the final chapter it evaluates tax aspects and estimates future development of tax law in connection with the transformation of companies.
Klíčová slova: tranformation; merger; successor company; company acquired; company income tax; abuse of law

Název fakulty: Faculty of International Relations
Název katedry: Department of Business and European Law

Datum zadání práce: 12. 9. 2018
Datum podání práce: 26. 6. 2019
Datum obhajoby: 2019
Výsledek obhajoby: -

Hlavní práceSoubor bude zveřejněn po obhajobě

Identifikátor Odkaz identifikátoru je funkční pouze u obhájených prací.