CSR v českém bankovnictvím na příkladu ČSOB

Název práce: CSR v českém bankovnictvím na příkladu ČSOB
Autor(ka) práce: Macečková, Petra
Vedoucí práce: Olšanová, Květa
Oponenti práce: Švejcarová, Jitka
Tato diplomová práce se zabývá tématem společenské odpovědnosti firem v bankovním sektoru České republiky a jejím cílem je zhodnocení aktivit vybraného bankovního subjektu na poli společenské odpovědnosti firem a na základě případové studie a dotazníkového šetření vytvořit doporučení pro ostatní subjekty.Práce je rozdělena do čtyř kapitol. První kapitola se zabývá teoretickým vymezením konceptu společenské odpovědnosti, standardy a reportováním v rámci této problematiky a také charakteristikou CSR v českém bankovním sektoru. Ve druhé kapitole je zpracována případová studie, kde je na příkladu ČSOB představen možný přístup k CSR v bankovním sektoru. Základem třetí kapitoly je dotazníkové šetření mezi klienty bank, jehož výsledky jsou zde rozebrány. Na tyto kapitoly navazuje poté poslední kapitola, která představuje navržená doporučení v oblasti CSR pro bankovní subjekty.
Klíčová slova: společenská odpovědnost firem; CSR; bankovní sektor; ČSOB; doporučení pro bankovní sektor
Název práce: CSR in Czech banking sector - ČSOB case
Autor(ka) práce: Macečková, Petra
Vedoucí práce: Olšanová, Květa
Oponenti práce: Švejcarová, Jitka
This diploma thesis focuses on the corporate social responsibility in banking sector in the Czech Republic. The aim of this thesis is to assess CSR activities of a chosen entity in banking sector and create recommendations for other entities based on a case study and a questionnaire survey.The thesis is divided into four chapters. The first one focuses on theoretical background of corporate social responsibility, standards and reporting in CSR and also it describes CSR in the Czech banking sector. The second chapter present the case study of the bank ČSOB, which shows possible approach to CSR in banking sector. The next chapter is based on the questionnaire survey and introduces the outcomes of this survey. The follow-up last chapter summarizes the findings into recommendations for banking sector.
Klíčová slova: corporate social responsibility; CSR; banking sector; ČSOB; recommendations for banking sector

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů