Využití mikropočítačů v prostředí chytré domácnosti

Název práce: Využití mikropočítačů v prostředí chytré domácnosti
Autor(ka) práce: Červenka, Lukáš
Vedoucí práce: Šebesta, Michal
Oponenti práce: Bruckner, Tomáš
Tato práce se zabývá několika různými aspekty důležitého fenoménu dnešní doby,Smart Home. Aby z výhod, které potenciálně nabízí, mohlo těžit co nejvíce obyvatel, je nezbytné, aby technologie a ekosystémy spolu byly schopny a ochotny komunikovat. V teoretické a analytické části se zabývám historií, souvislostmi, technologiemi, standardy Smart Home, a to především těmi nejvíce rozšířenými. Účelem je zjistit vztah různých technologií a ekosystémů Smart Home, především je pak prověřována možnost jejich propojování a role, kterou v tomto propojování mohou hrát otevřené platformy. Tyto poznatky pak využívám pro další práci. V části věnované deskriptivní případové studii uvádím dva možné příklady s různými výchozími podmínkami a omezeními, a zjišťuji vliv těchto faktorů na podobu výsledného návrhu systému Smart Home.
Klíčová slova: propojování; Smart Home; inteligentní domácnost
Název práce: Use of Microcomputers in Smart Home Environment
Autor(ka) práce: Červenka, Lukáš
Vedoucí práce: Šebesta, Michal
Oponenti práce: Bruckner, Tomáš
This theses deals with different aspects of an important phenomenon, Smart Home. If we want most of the people to benefit from this phenomenon, it is necessary to meet the conditions such that the devices and ecosytems are able and want to communicate with each other.The first part deals with history, context, technology and Smart Home standards, especially the most widespread ones. The purpose is to relate to different technologies and ecosystems. This information can be later used for further work. In the Case study section I provide two examples of possibilities and limitations that could affect the operation of these systems.
Klíčová slova: Connected Home; intelligent home; integration ; Smart Home

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informační systémy a technologie
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačních technologií