Interkulturní rozdíly Španělska a Česka

Autor(ka) práce: Outlá, Renáta
Vedoucí práce: Filipová, Alena
Oponenti práce: Zeman, Jiří
Diplomová práce se zabývá španělsko-českými kulturními rozdíly. Se setrvale zvyšujícím se trendem vzájemného kontaktu, roste také potřeba většího porozumění mezi těmito dvěma národy, proto je nezbytné prozkoumat, jak představitelé těchto zemí přemýšlejí a jaké hodnoty vyznávají. Na základě teoretických poznatků vztahujících se ke kulturám obou zemí, vlastní zahraniční zkušenosti a rozsáhlého provedeného výzkumu jsou definovány hlavní odlišnosti mezi představiteli Španělska a České republiky.
Klíčová slova: Španělsko; Česká republika; dimenze; interkulturní spolupráce; kultura
Název práce: Intercultural Differences Between Spain and the Czech Republic
Autor(ka) práce: Outlá, Renáta
Vedoucí práce: Filipová, Alena
Oponenti práce: Zeman, Jiří
This diploma thesis deals with Spanish-Czech cultural differences. With the ever-increasing trend of mutual contact, there is also an increasing need for a greater understanding between these two cultures. That is why it is necessary to analyze how the representatives of each nation think about their beliefs and what values do they prefer. Based on theoretical cultural knowledge of both countries, my own foreign experience and extensive research I defined the main differences between the representatives of Spain and the Czech Republic.
Klíčová slova: Spain; Czech Republic; culture; dimension; intercultural cooperation

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací