Změny ve spotřebě piva v České republice

Název práce: Změny ve spotřebě piva v České republice
Autor(ka) práce: Lhotková, Helena
Vedoucí práce: Dvořák, Jiří
Oponenti práce: Musilová, Iveta
Náplní diplomové práce je analýza spotřebního chování obyvatel České republiky související s konzumací piva. Tato problematika je velmi široká a rozsah řešení by pře-sáhnul možnosti této práce. Z tohoto důvodu byla pro analýzu vybrána pouze v dnešní době nejvíce diskutovaná témata, která byla odhalena v rámci teoretické rešerše dostupných knižních a internetových zdrojů. Samotná analýza se věnuje problematice spotřeby piva v České republice z pohledu množství a nejčastějšího místa konzumace piva, dále pak preferenci piva dle stupňovitosti a spotřebě piva dle obalů. Samostatná část je věnována zákaznické akceptovatelnosti ceny piva.
Klíčová slova: dělení piv; konzumenti piva; spotřeba piva; pivo
Název práce: Changes in beer consumption in the Czech Republic
Autor(ka) práce: Lhotková, Helena
Vedoucí práce: Dvořák, Jiří
Oponenti práce: Musilová, Iveta
The aim of this thesis is to analyze the consumption behavior of the inhabitants of the Czech Republic related to beer consumption. This issue is very wide and the scope of the solution would go beyond the possibilities of this work. For this reason, only today's most discussed topics have been selected for analysis, which have been revealed in the context of a theoretical search of available book and Internet resources. The analysis itself deals with the issue of beer consumption in the Czech Republic from the point of view of the quantity and the most frequent place of consumption of beer, as well as the preference of beer according to the strength of the beer and beer packaging. A separate part is devoted to customer acceptability of beer prices.
Klíčová slova: beer; beer consumption; beer consumers

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu